antik 2931
02.04.15,19:59
Zdravim , som tu medzi vami nový a stala sa mi taka prihoda. Pri cestnej kontrole som mam zbytkoví alkohol po 9 hodinách o čom som ani nevedel. Pri dychovej skúške som nadýchal 0,24 mg . Pochopiteľne mi zobrali vodičák ale bolo to v ČR a policajt mi povedal že pokutu mi dajú české úrady a zákaz činnosti budem mať 6 mesiacov na uzemí ČR a že vodičak mi pošlú na inšpektorát , ktorý ich vydal a tam mi vodičák vrátia bez problémov . Len ja mam na Slovensku podmienku za autonehodu . Tak sa bojím aby som nebol riešený aj na SR . Mal niekto už takúto skúsenosť? Ďakujem za odpovede...
tannenkau
02.04.15,18:11
0,24 g to je okolo pol promile
to je na 90 kg chlapa tak 2,5 deci vína hodinu po vypití nalačno

ak píšeš o 9 hodinách po kapurkovej , tak si špicu mohol mať okolo 2 promile
a to si už teda dosť ožratý

na odbúranie 2 promile treba okolo 13 hodín

PS
Podmienka je zákaz šoférovania ???????????????

v tom prípade do vyjadrenia policajta "a tam mi vodičák vrátia bez problémov " treba doplniť predponu "NE"
draik
03.04.15,14:11
§95 z. 8/2009
(3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo podľa § 71 po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania možno vydať nový vodičský preukaz; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.