junacik5
02.04.15,22:05
Ahojte, vedel by mi niekto vysvetliť. Dnes sme v Tescu zakupili Vodku, na kolku je písany dátum 25.9.2014 a na fľaši zo zadu L. 11.11.2014 . je to po záruke a vymenia mi ju ked pojdem reklamovat?
lujza.j
02.04.15,20:16
junacik5
02.04.15,20:22
To mi nepomohlo
buchač
02.04.15,20:44
Neblázni človeče...ak pôjdeš na reklamačku, tak budeš len na smiech. ;)
Alkohol sa nepokazí roky...skôr získa na kvalite...a je úplne jedno, či sa jedná o nejaký patok alebo značkový chlast.
-------------------------------------------
Ale aby som odpovedal :
1. Údaj na kolku je doba záruky - tam nie je čo riešiť.
2. Údaj na zadnej strane fľašky-na etikete je dátum plnenia.
Je to síce zavádzajúci údaj pre zákazníka...lebo si myslí úplne niečo iné - viď číslice. Ale pre zákazníka je to pri určitých (konzumných) alkoholoch nepodstaný údaj.
Iná stránka veci je už pri zberateľských (značkových) kúskoch, kde alkohol dozrieva pekných pár rokov v tých pivniciach a sudoch.
-------------------------------------------
Ale každý výrobca má iné značenie, napríklad sa začínajú písmenom L, za ktorým nasleduje rad čísel, pričom prvé dve (napríklad 12) vyjadrujú rok (2012).

(http://img.janforman.com/CAM00315iz4k.jpg)
junacik5
02.04.15,20:49
Ale to by znamenalo, že plnenie bolo v novembri 2014 a zaruka koncila v septembri 2014. Nedava mi to logiku
buchač
02.04.15,20:54
Ale to by znamenalo, že plnenie bolo v novembri 2014 a zaruka koncila v septembri 2014. Nedava mi to logiku

Vidím, že nechápeš...Logiku nehľadaj, tie čísla sú o niečom inom.

Schválne som odfotil teraz jednu fľašku, čo mám v zbierke.
Buď z tých údajov múdry...to akože mám vyliať ?
Zabudni....:D :D :D :D :D


http://img.janforman.com/CAM00315iz4k.jpghttp://img.janforman.com/CAM00315iz4k.jpg
http://img.janforman.com/th/CAM00315fmjz.jpg (http://img.janforman.com/CAM00315fmjz.jpg)
kukučka
02.04.15,22:13
mimotemy Abstinent zbiera alkohol. :D
A dokedy bude zrieť? Do stretka na chalúpke? ;) :---

Alebo až do vnučkinej svadby?
kukučka
02.04.15,22:15
Fenomén 11:11
Peggynka
03.04.15,04:02
Na kolku je dátum vytlačenia kolku a na fľaši máš dátum plnenia.
junacik5
03.04.15,06:42
Takze toto na kolku je datum tlačenia kolku?
A tu na zadnej strane datum plnenia.. Amoze to byt tak, ze kolok sa vytlacil skor ako sa flasa naplnila?
karakul
03.04.15,06:47
mať tak tvoje problémy... je Veľká noc, venuj sa príjemnejším veciam.
hneď v prvom príspevku ti dali tému - akože ti nepomohla? však ju stačilo prečítať - a dozvedel by si sa, že u alkoholu sa dátum spotreby neuvádza, keďže sa nemá čo pokaziť...
buchač
03.04.15,07:05
Takze toto na kolku je datum tlačenia kolku?
A tu na zadnej strane datum plnenia.. Amoze to byt tak, ze kolok sa vytlacil skor ako sa flasa naplnila?

ZOPAKUJEM ešte raz :


Ale každý výrobca má iné značenie, napríklad sa začínajú písmenom L, za ktorým nasleduje rad čísel, pričom prvé dve (napríklad 12) vyjadrujú rok (2012).

Uvádzaš, že vodka má to písmeno L na začiatku...tak je ?
To písmeno je dôležité - proste niečo znamená !!!! Šak už to chopok....
Alebo zbehni do Tesca a reklamuj...tu zbytočne mútiš vodu a točíš (prepytujem) o ******...
bodliak
03.04.15,07:26
Takze toto na kolku je datum tlačenia kolku?
A tu na zadnej strane datum plnenia.. Amoze to byt tak, ze kolok sa vytlacil skor ako sa flasa naplnila?

Vieš, ako sa tlačia, distribuujú a lepia kolky ? Vieš, že výrobca liehoviny môže nespotrebované kolky vrátiť ?
Vieš strašne málo a pýtaš sa sprostosti.
Záručná doba na alkohol neexistuje. Je OK, kým sa nevypije,
babka - ježibabka
03.04.15,07:50


mimotemymimotemy



Hoď ju sem do pľacu. Ja som pri upratovaní v komore našla slivovice (s sirupovej 0,7 l fľaške) z r 1975 a nebojím sa, že je pokazená.

babka - ježibabka
03.04.15,07:51


Ako to píše??

junacik5
03.04.15,07:53
No lenze za tym pismenom L neni nijake cislo ze by sa z toho dal urcit rok ! Je tam len L: 11.11. 2014
taiko
03.04.15,08:00
No lenze za tym pismenom L neni nijake cislo ze by sa z toho dal urcit rok ! Je tam len L: 11.11. 2014
junacik, a co si z nas srandu robis? Sak Ti uz viaceri viackrat odpovedali.
Ak im neveris, tak aha tu http://www.noviny.sk/c/slovensko/minister-nevie-co-hovori-nie-je-datum-ako-datum
-------------------------------
Dátum na kolku, na kontrolnej známke, je dátumom vytlačenia kolku z certifikovanej tlačiarne na Slovensku. Dátum na etikete, šarža, je dátum, kedy sa fľaša plní na výrobnej linke, logicky tieto dva dátumy musia byť rozdielne
-------------------------------
Chobot
03.04.15,08:06
Neblázni človeče...ak pôjdeš na reklamačku, tak budeš len na smiech. ;)
Alkohol sa nepokazí roky...skôr získa na kvalite...a je úplne jedno, či sa jedná o nejaký patok alebo značkový chlast.
-------------------------------------------
Ale aby som odpovedal :
1. Údaj na kolku je doba záruky - tam nie je čo riešiť.
2. Údaj na zadnej strane fľašky-na etikete je dátum plnenia.
...
[/URL]

Buchač, tak tu si strelil capa...

Dátum na kolku nie je doba záruky, ale dátum tlače kolku.

pre junacika: je logické, že tie 2 dátumy nie sú rovnaké. Kolok mohol byť vytlačený aj skôr, ako bola fľaša plnená ale taktiež neskôr.

A že vrátiť fľašu vodky, lebo je po záruke.... :D :D :D sorry...
lujza.j
03.04.15,08:16
keby si prečítal čo som mu prilepila ako prvé...je to tam všetko napísané......ale načo by si to čítal...nech to tu ludia zase píšu.....
buchač
03.04.15,08:20
Buchač, tak tu si strelil capa...

Dátum na kolku nie je doba záruky, ale dátum tlače kolku.

pre junacika: je logické, že tie 2 dátumy nie sú rovnaké. Kolok mohol byť vytlačený aj skôr, ako bola fľaša plnená ale taktiež neskôr.

A že vrátiť fľašu vodky, lebo je po záruke.... :D :D :D sorry...
Aha...fakt...chybička se vloudila.
Ale aj tak je to trochu od veci problém.
Na druhej strane sa (povedzme) aj dá pochopiť dotyčného.
Možno si v minulosti šľahol chlastu z českej produkcie a vidí už len na jedno oko a teraz nechce prísť aj o to druhé...že podľa známeho :

Chlopi, rychlo pime, bo še stmiva...;) :D
misoft
03.04.15,13:40