petott9
03.04.15,09:18
Zdravim

Chcel by som sa informovat ohladom vytvorenia kniznej vazby. Cez vyhladavanie som nasiel rozne sposoby, mna ale zaujima, ako spravit vazbu pre format A4 bez sitia, zostikavania alebo podobne, proste lepene (ako klasicka knizka). Ci existuje na to nejaky vhodny stroj, alebo postup, ci sa to da aj bez obalky formatu A3 (tipujem, ze asi nie). Jednoducho si predstavte, ze mam napr. 30 papierov A4 a chcem ich dat do kniznej podoby (bez tvrdeho obalu). A ako sa to da spravit v domacich podmienkach, popripade nie je problem aj investovat do nejakeho zariadenia....

Dakujem
Peter
buchač
03.04.15,08:11
Návod ...a veľmi jednoduchý ;)
Ale je ich tam aj viacero...sú aj zložitejšie.

https://www.youtube.com/watch?v=GFbgW0r7uXw
Chobot
03.04.15,08:44
Ja to robím jednoducho. Síce to nie je klasické knižné viazanie (lebo klasické knižné viazanie musí byť šité), ale je to vo forme brožovanej knižky.

Listy zarovnám a kraj stiahnem latkami a svorkami. Na kraji, ktorý bude spájaný, urobím priečne pílkou na železo malé zárezy (cca 1 mm hlboké). Potom na celý ten kraj nanesiem disperzné lepidlo (Herkules, Duvilax) a nechám vyschnúť.

Potom to vyzerá ako malá brožúrka.

Ak sa ti chce, môžeš sa s tým pohrať a dať tomu aj tvrdší obal z nejakého tvrdšieho papiera. Ten potom lepíš pomocou textilných pások, ktoré zakryješ čistým listom papiera nalepeným na ten obal. Viem to síce robiť, ale pre domáce účely je zbytočné sa s tým piplať. Návody si nájdeš na internete.

Dole sú fotky, ako také moje brožúrky vyzerajú. Na nich vidno tie priečne zárezy (môžeš ich urobiť hocičím, napr. aj nožom nemusíš pílkou).