Daja 83
03.04.15,14:52
Dobry den,
mam problem a neviem co mam robit. Isla som von robit ako SZCO a nakoniec som musela prijat prac. zmluvu. SZCO som od 2004 vsetko mam zaplatene a platim si aj PvN. Robim v zahranici dva tyzdne na zmluvu a chcela by som ist na nezamestnanecke a vratit zivnost, len neviem ze ked nemam v soc. poistovni vybavene papiere a vybavila by som ich po prichode domov, ci by mi aj tak vznikol ten narok a ci sa da vratit zivnost spatne. Zamestnana som od 23.marca na zmluvu a ci mozem k tomu datumu vratit zivnost a z coho by mi pocitali nezamestnanecke. VOPRED DAKUJEM
Mária27
03.04.15,15:25
Myslíš dostávať dávku ako nezamestnaná? Musíš mať zaplatených 730 dní poistenia v nezam. za posledné 3 roky
veronikasad
03.04.15,15:31
Poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinného poistenia v SP. Platíš si poistenie v nezamestnanosti ako dobrovolne poistená osoba - ak ano odkedy a z akého vymer.základu ?
veronikasad
03.04.15,15:34
Živnosť sa nedá ukončiť spätne, najskôr dňom doručenia oznámenia o ukončení podnikania na živnostenský úrad.
Na UP ťa zaevidujú až po ukončení živnosti, Až keď budeš mať z UP Rozhodnutie o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie (cca 3 týždne od prvej návštevy UP) a budeš mať splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch a v SP nedoplatok nie vyšší ako 5€, môžeš začať vybavovať dávku v nezamestnanosti.
Daja 83
03.04.15,21:31
Ano ako dobrovolne poistena a z minima t.j. 8,05 od zac.podnikania cize od 2004. Ale robim na zmluvu v zahranici a tu nie som ani odhlasena ani nic, nakolko som mala robit na zivnost. Robim tam od 23.marca.
Daja 83
04.04.15,04:21
Chcem vediet, ze ked si odrobim napr. dva tyzdne v zahranici a pridem domov a povybavujem zrusenie zivnosti a s tym spojene veci ci budem mat narok na PvN a ci to budu pocitat zo zahranicnej zmluvy aj ked odrobim len 2 - 3 tyzdne alebo na co mam narok, dakujem pekne za odpovede.
Daja 83
04.04.15,15:13
Asi mi s tym nevie nikto pomoct, ze?