nikula
03.04.15,18:57
Mám dlhšie problém s práčkou gorenje 3,5 ročná. Pri odstreďovaní dosť búcha. Radila som sa so známym, že to budú pravdepodobne ložiská. Dnes som zistila,že pod práčkou je taký flek - hnedý trochu mastný. Bol tam už aj týždeň predtým,ale neregistrovala som to, len som ho umyla. Môže to súvisieť s tými ložiskami? Môže ďalšie pranie v práčke byť na škodu? Pravdepodobne by som nemenila ložiská, ale ķúpila novú práčku. Ale až o mesiac.
tannenkau
03.04.15,17:02
hnedý mastný fľak može byť aj vytečené mazadlo z voľného= prehriateho ložiska

ložisko vydrží
dosť
prinajhoršom sa zadrie

btw
lepšie rozlož hmotnosť prádla
misoft
03.04.15,17:28
Otvor práčku. Chyť bubon a trochu s nim pomykaj do strán, hore, dole. Ak začuješ čo i len slabý klopkavý zvuk - ložiská sú v ****. To vytečené mazivo. Sú to celozapúzdrené ložiská s trvalou náplňou (asi takto vyzerajú):
http://bmxshop.sk/wp-content/uploads/2015/02/shadow-raptor-fc-drive-side-bearings-7905.jpg - odtiaľ by nikdy nemalo mazivo vytekať. Pokiaľ vyteká (ale ložisko tzv. nehučí) - radím - ložiská vymeniť, pretože časom odídu úplne a narobia ešte viacej škody...
vlado 33
03.04.15,17:32
Zavolaj opravára, pokiaľ je ložisko zadreté, zničíš jeho uloženie, už aby nebolo neskoro. Výmena ložiska nie je tak finančne a časovo náročná oprava.
sosak
03.04.15,18:11
Búchanie bubna pri odstreďovaní prádla v práčke nemusí súvisieť s ložiskami, ale môže byť vadný tlmič bubna. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1001
Ak sa pri praní vyskytuje na zemi hnedý, trochu mastný fľak, môže to mať súvis s netesnosťou privádzanej vody spolu s pracím práškom z dávkovača do nádoby bubna, kedy sa fľak na zemi nachádza na strane dávkovača a nie v strede pod práčkou, čo by mohlo súvisieť s ložiskami. Ak sa fľak na zemi pod práčkou nachádza na strane dávkovača pracieho prášku, tak voda netesnosťou z gumovej hadice na styku s nádobou bubna pomaly steká po povrchu nádoby ( vidieť bledý pásik na nádobe ), po držiak tlmiča a po ňom sa voda dostala priamo do tlmiča. Dlhodobým pomalým pôsobením vody v tlmiči pružina zhrdzavela ( hnedý fľak na zemi ) a praskla, tým pádom sa celková výška usadenia nádoby práčky na strane poškodeného tlmiča znížila, neplní dostatočne účel a preto pri odstreďovaní celá nádoba spolu s bubnom naráža do steny práčky.
duves
03.04.15,18:14
Používaš Calgon?