kukino7
03.04.15,21:40
dobrý den. máme mať na budúci týžden nočnú. prvotná informácia bola, že v nedelu je sviatok, pondelok je sviatok, ešte tri dni a v piatok ráno, ako obvykle, končíme. lenže teraz vytiahli akúsi ˝výnimku˝, vraj sa to na nás teraz nevsťahuje, či čo... aká výnimka mi má prikázať, že nemám odpracovaný týžden v piatok, ale až v sobotu?? dakujem.
avalik
04.04.15,03:44
Nerozumiem celkom tvojej otázke a tak dávam všeobecnú odpoveď.

Veľký piatok a Veľkonočný pondelok sú dni pracovného pokoja, čiže ako nedele.
V nedeľu nie je sviatok - ale je tam obmedzenie podľa Zákonníka práce:

Vo Veľkonočnú nedeľu nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.

MALOOBCHODNÝ PREDAJ, PRI KTOROM MOŽNO ZAMESTNANCOVI NARIADIŤ ALEBO S NÍM DOHODNÚŤ PRÁCU V DŇOCH USTANOVENÝCH ZÁKONOM

1. maloobchodný predaj na čerpacích staniciach s palivami a mazivami,
2. maloobchodný predaj a výdaj liekov v lekárňach,
3. maloobchodný predaj na letiskách, v prístavoch, v ostatných zariadeniach verejnej hromadnej dopravy a v nemocniciach,
4. predaj cestovných lístkov,
5. predaj suvenírov.
kukino7
05.04.15,03:46
nepracujem v obchode, ale v strojárskej firme. ako som už písal, prvotná informácia z personálneho bola, že aj nedela je sviatok, čiže máme dva dni volno. píšeš, že v nedelu nemožno nariadit predaj... mám to chápat tak, že akúkolvek inú prácu nariadit možno?
Janinkaaa
07.04.15,07:17
Veľkonočná nedeľa nie je št. sviatkom. Je to "obyčajná" nedeľa.
veronikasad
07.04.15,07:37
Ak máte nočnú, výkon práce začínate v nedeľu večer a končíte v piatok ráno ?
kukino7
08.04.15,12:25
vdaka za odpovede. docela mi neide do hlavy, prečo teda bola prvotná info že nedelu sa tiež nepracuje, ale to je skôr otázka pre šéfku personálneho. :-) na nedelu sme si zobrali dovolenku a v práci boli až včera. ešte že v máji sú sviatky v piatok. :-)) ešte raz, vdaka.