Denisa
25.10.04,11:22
Prebrala som účtovníctvo s.r.o.. Na 431 bol na konci 2003 zostatok - asi mal byť nulový, nie? A na 221 je zase zlý konečný stav (ku koncu 2003). Neviem, aké chyby ešte nájdem...
Poradíte čo s tým? Ďakujem! Pekný deň!
sway
25.10.04,09:36
zrejme nemali odúčtovaný HV, musí sa odúčtovať na 429,alebo 428, ale pozor musíš mať k tomu ID podložený zápisom z VH o tom že to schválila.to by malo byť spravené po daňovom priznaní, schválení uzávierky....,
a tá 221 - to je dobré... jedine ho vyrovnať s tým, že rozdiel dáš do nákladov, či výnosov a ID Ti musia podpísať, že ide o opravu počiatočných stavou...máš to veselé - poznám to.
veľa zdaru
Janca
25.10.04,10:00
S uctom 431 suhlasim so sway. Ale ten ucet 221 predsa musi sediet s vypisom z banky. Ak mas moznost, urob si rocny vypis uctu a polozku po polozke skontroluj. Alebo ak si prebrala ucto po uzavierke roka, teda od 1.1.2004 tak ako pise sway, ale urcite si daj odobrit od konatelov, ze to suhlasi. Co nemas podpisane od "vrchnosti" o par rokov nemusi byt pravda.
rosemary
25.10.04,10:39
Ja by som tiež hľadala chybu na 221, možno aj rok späť, musí sa chyba niekde nájsť.
Hlinkovx
25.10.04,11:57
Denisa...
v takom istom stave som prevzala na začiatku roka aj ja účtovníctvo...je to zážitok na 431 som mala zostatky za 3 roky.. ešte doteraz to nemám vyriešené...lebo šéfino s tým nechce nič robiť..je jediný vlastník..ale žiadne prehlásenie o odúčtovaní straty/ či ako sa to volá/ nechce robiť...takže mi to tam svieti..a asi aj bude
účto prešlo za posledné tri roky asi 5 účtovníčkami..
Takže veľa zdaru...
Janca
25.10.04,12:44
to Hlinkovx: radila by som "vycistit si svoj stol", DU dava uz pokuty aj za nespravne uctovnictvo. Asi mas stastie, ze nemusis mat uct. zavierku overenu auditorom. Ale doporucujem doriesit s "vedenim".
Hlinkovx
25.10.04,12:54
To Janca:
ono to nie je také ľahké s tým mojím šéfinom... on nič nepotrebuje..a pre neho vybavená vec...a keď mu niečo poviem /napr. ohľadom ochrany osobných údajov/ , tak mi povie, že však to mám urobiť, a to je ešte tá prijatelnejšia odpoveď.....
na čo ho nepotrebujem, tak sa snažím to dať dokopy... ale na čo je potrebný on, to je problém..a navyše ani neviem, čo by som s tým mala urobiť..
Janca
25.10.04,12:58
Hm, tak tu je kazda rada draha. Nie je to bohvieco robit pre takeho sefa. Ale aj o starostiach a presviedcani "nasich sefov" je tato nasa robota. Nema nejaku slabu stranku, chvilku, ktora by sa dala vyuzit na pokec a podpis nachystaneho papiera - co s HV firmy. Ale ved ani zapis do zbierky listin Ti nevezmu, ked nemas zapis co s HV, nie ?
Hlinkovx
25.10.04,13:05
Však mi tam ani nič neposielame... do tej zbierky listín...
mám dojem, že ani neviem, čo by na tom papiery malo byť..ohľadom toho HV... takže mu nič asi pod nos nestrčím...
Janca
25.10.04,13:16
Od kedy robis to ucto ? To mi naznacujes, ze uct. zavierku za rok 2003 ste neposlali na obchodny register do zbierky listin ?
Hlinkovx
25.10.04,13:27
Od 1.1.2004 ja robím účto..
to ti nenaznačujem...to je fakt..nič sme tam neposlali..
M3G
25.10.04,18:46
Aby som Vás potešil:

Aj ja mám problémy s prebratým účtovníctvom. A veľa problémov. Asi to bude tým, že pôvodný účtovník bol nejaký elektrikár či kieho ďasa.
Denisa
25.10.04,19:58
Denisa...
v takom istom stave som prevzala na začiatku roka aj ja účtovníctvo...je to zážitok na 431 som mala zostatky za 3 roky.. ešte doteraz to nemám vyriešené...lebo šéfino s tým nechce nič robiť..je jediný vlastník..ale žiadne prehlásenie o odúčtovaní straty/ či ako sa to volá/ nechce robiť...takže mi to tam svieti..a asi aj bude
účto prešlo za posledné tri roky asi 5 účtovníčkami..
Takže veľa zdaru...

Nemáme toho istého šéfa?:o
Jediný spoločník, žiadne papiere, hosp. zisky a straty sa vlečú nerozdelené z minulých rokov...
Hlinkovx
25.10.04,20:55
no...mám dojem... že je nás veľa takých, čo so šéfom nevieme hnúť... ani poradiť si nedá...a ani vlastne nič...je to zábava ....