adrian69
04.04.15,17:24
Zdravím funguje vlastné formátovanie aby 0%;; aby sa mi v grafe zobrazovali hodnoty len ak je v tabulke nejaké číslo, dalšia náročná situacia:

- chcem upraviť graf ktorý má rozsah udajov od januara do decembra, ale nechcem aby mi krivka padla do 0 ked tabulka má prazdnu hodnotu,
- v tabulke ze vzorec a nabiehaju do nej len udaje ak sa zacal mesiac, v opacnom prípade ukazuje prázdnu hodnotu,
- krivka mi padne do 0 lebo je tam vzorec v bunke,

Da sa nastavit graf aby mi ukazoval hodnoti len pokial v tabulke je hodnota? Dakujem
excel.sk
04.04.15,17:22
.
Dobrý deň,

pointou je vložiť namiesto výsledku funkcie, ktorý sa rovná nule funkciu NA()

čiže niečo na tento spôsob:


=IF(VAŠA FUNKCIA=0;NA();VAŠA FUNKCIA)

Ešte malá poznámka k Vašej interpretácii 0%;; - pred prvou bodkočiarkou zobrazujeme hodnoty väčšie ako nula, za prvou bodkočiarkou zobrazujeme hodnoty menšie ako nula a za druhou bodkočiarkou nulu, prípadne za treťou bodkočiarkou text.

Napríklad naformátujte 4 bunky nasledovne:

[Zelená]0,00;[Červená]-0,00;[Modrá]0,00;[Purpurová]@

a napíšte do prevej 2, do druhej -2, do tretej 0 a do štvrtej abc

Pozn.: zároveň vidíte, že sme tam naformátovali dve desatinné miesta (to môžete aj vo Vašom grafe využiť).

Ak používate nie slovenskú verziu MS Excel, tak názvy farieb preložte do príslušného jazyka.

Pekný deň!
.
sances
05.04.15,05:41
Ahoj, ako vidím v náhľade 0% budeš mať stále iba v nasledujúcich mesiacoch ktoré ešte nenastali?