Orsanna
05.04.15,05:41
Dobry den, chcela by som sa poradit ohladom prestahovania casti prevadzky skoly, konkretne vysokej skoly do priestorov mimo areal ostatnej budovy, kde nie je pristup suchou nohou ale iba po prijazdovej jednosmernej komunikacii, bez chodnika. Studenti aj pedagogovia budu musiet po nej denne chodit do inych tried. Okrem toho by som potrebovala poradit ake poziadavky platia pre vyucovanie cca 45 osob v 2 triedach a 5 kancelarii v budove samostatne stojacej, co sa tyka sirky chodieb, schodiska, pocet WC, vchodu a BOZP. Ak je moznost ponechat tuto prevadzku v budove, kde sa da pohybovat suchou nohou ake argumenty by som mohla pouzit proti prestahovaniu sa do samostatne stojacej budovy mimo areal, ktory je kvalitne naprojektovany ako skolska budova? Vopred dakujem, pomohli by mi aj linky na normy a zakony
Kabaka123
05.04.15,14:34
frzanony
14.04.15,12:24
I keď, na prvý pohľad je to jednoduchá otázka, v skutočnosti odpoveď a jej realizácia je zložitejšia. Po prvé, k čomu ten objekt slúžil v minulosti? Asi nie pre školské účely. Potom je potrebné sa začať zaoberať so zmenou účelu stavby a to už rieši stavebný zákon. Miestne príslušný Inšpektorát práce je neopomenuteľný účastník. Tým by sa mohla vyriešiť prístupová komunikácia. Po druhé, riešenie ďalšej problematiky by ste našli v Nariadení vlády 391/2006 Z.z. o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko, najmä v jej prílohách. Po tretie, celú túto problematiku a ďalší postup má riešiť bezpečnostnotechnická služba – viď § 22 zákona 124/2006 Z.z. o BOZP v znení neskorších predpisov.