Origin111
05.04.15,13:45
Dobrý deň. Som zamestnaný ako štátny policajt, pričom som dal žiadosť o ukončenie pracovného pomeru, keďže mám ponúknutú inú prácu. V súčasnosti začala plynúť dvojmesačná výpovedná lehota. Viem, že policajt nemôže mať žiadnu inú zárobkovú činnosť (§48/6 zák. 73/1998) a preto sa pýtam, čo by mi hrozilo, ak by som sa počas čerpania starej dovolenky zamestnal na dohodu v inom zamestnaní? Predpokladám, že by mohli policajta za poberanie iných príjmov prepustiť, čo by mne v tomto prípade vôbec neprekážalo, keďže zatiaľ nemám nárok na žiadne odstupné a preto moja otázka: Je to skutočne to jediné, čo mi za iný príjem hrozí, alebo z toho môžem mať aj iné problémy?
tannenkau
05.04.15,11:46
Može sa to dozvedieť tvoja žena.
dmc
05.04.15,14:16
Mas tolko starej dovolenky ze uz nemusís do skoncenia sluzobneho pomeru nastupit do zamestnania ???? Ak ano a ak sa to tvoj zamestnavatel nedozvie - sprav to - po skonceni sluzobneho pomeru ta uz nebudu moct disciplinarne riesit a myslim ze porusenim tohoto zakona riskujes iba vyhadzov /co sa medzitym aj udeje/

Treba si uvedomit ze zamestnavatel ti moze dovolenku aj zo dna na den zrusit (a po skonceni sluz.pomeru -preplatit) a nariadit ti nastup do sluzby. Stale (az do posledneho dna) si verejny cinitel.

Vyplatu dostanes aj za posledny mesiac tak naco vymyslat.
lujza.j
05.04.15,17:03
...alebo závistliví kolegovia...