man2len
18.05.06,16:30
zdravim, chcel by som sa opýtať na situáciu. K 1.4.2005 som uzavrel pracovnú zmluvu na dobu určitú na jeden rok. v priebehu roka som podpísal dodatok k tejto pracovnej zmluve, v ktorom sa zavazujem k 4mesačnej výpovednej lehote. A k 28.3.2006 som podpísal druhý dodatok k pracovnej zmluve, kde sa pracovný pomer mení z dobý určitej na dobu neurčitú a zároveň je tam aj "tento pracovný pomer sa uzatvára : so skúšobnou dobou 3 mesiace" a dodatok k zmluve nadobudol platnosť 1.4.2006. CHCEM SA OPÝTAŤ, MOŽEM UKONČIŤ PRACOVNÝ POMER PODĽA ZÁK.PRÁCE V SKÚŠOBNEJ DOBE alebo MUSÍM DODRŽAŤ DOHODNUTÉ 4MESAČNÉ VÝP.OBDOBIE. dík za pomoc
KvetkaK
18.05.06,14:35
No neviem asi to nebude celkom v poriadku s tou skusobnou dobou. Pracovny pomer predsa trva stale a skusobna doba je len na zaciatku. Ak sa neuzavriete dohodu o ukonceni prac.pomeru, tak asi budes musiet dodrzat dohodnute vypovedne obdobie.
man2len
19.05.06,04:21
a nedá sa podľa Vás na to pozrieť aj z tej strany, že prvý pracovný vzťah sa skončil na základe zmluvy na dobu určitú k 31.3.06 a k 1.4.06 zacal plynut novy na dobu neurčitú?
Dadulienka
19.05.06,04:45
Ahoj Man2len!

Po konzultácii s pracovníkom IP ohľadom Tvojho problému, Ťa asi sklamem.Vzhľadom na to, že Tvoj prac. pomer u zamestnávateľa nebol prerušený - len sa zmenil z doby určitej na neurčitú, už sa na Teba nevzťahuje skúšobná lehota - tá býva len raz, a to na začiatku prac. pomeru.(Z uvedeného vyplýva, že klauzula o 3-mes. výp. lehote v zmluve na dobu neurčitú je právne irelevantná). Na ukončenie prac. pomeru u daného zamestnávateľa môžeš využiť inštitút: dohody, okamžité skončenie prac. pomeru alebo výpoveď - v Tvojom príp. s výpovednou lehotou 4 mes.
Prajem Ti všetko dobré a Tvoje rozhodnutie, nech je tá správna voľba pre Teba!
Monika333
19.05.06,04:59
A nie je náhodou 4 mesačná výpovedná doba v rozpore so ZP ?
Peterka
19.05.06,05:01
A nie je náhodou 4 mesačná výpovedná doba v rozpore so ZP ?
Áno ,lebo skúšobná doba je maximálne 3 mesiace
Dadulienka
19.05.06,05:05
V ZP je výpovedná lehota 2 mesiace, no na obojstrannej dohode zamestananca a zamestnávateľa sa môže dohodnúť aj na dlhšiu dobu, ale na kratšiu nie.
man2len
19.05.06,05:12
nedá sa považovať ukonečenie pracovného pomeru na dobu určitú uplynutím tejto doby (pomer na dobu určitú bol do 31.3.2006) následne začiatok nového pracovného pomeru na dobu neurčitú (platnosť od 1.4.2006) s novou skúšobnou dobou? tiež mi bolo divné, prečo klauzulu o skúšobnej dobe dáva môj zamestnávateľ do 2. dodatku zmluvy, v ktorom sa mení doba určitá na dobu neurčitú, no teraz by som to rád využil.:confused:
Dadulienka
19.05.06,05:16
Nie nedá, pretože Ty si nemal prerušený prac. pomer u daného zamestnávateľa, ale kontinuálne v ňom pokračuješ. Skúšobná lehota u jedného zamestnávateľa je len jedna.
vladkosi
19.05.06,05:30
nezávidím ti, ale aj podľa mňa radšej uvažuj o skončení pracovného pomeru dohodou resp. výpoveďou ale štvormesačnou.
veľa šťastia
Chobot
19.05.06,07:13
A nie je náhodou 4 mesačná výpovedná doba v rozpore so ZP ?
Nie, nie je v rozpore, lebo ZP v § 62 uvádza, že:

"Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace."

Takže vzájomnou dohodou si môžu určiť aj dlhšiu.
sonka1
19.05.06,12:49
Podľa zákonníka práce, skúšobnú dobu možno dohodnúť najviac na tri mesiace a nemožno ju predlžovať.
A ak je pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu a zamestnanec pokračuje s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že tento pracovný pomer sa zmenil na prac. pomer na neurčitý čas.
Čiže, žiadne také, že začínam pracovať odznova so skúšobnou dobou. :))













zdravim, chcel by som sa opýtať na situáciu. K 1.4.2005 som uzavrel pracovnú zmluvu na dobu určitú na jeden rok. v priebehu roka som podpísal dodatok k tejto pracovnej zmluve, v ktorom sa zavazujem k 4mesačnej výpovednej lehote. A k 28.3.2006 som podpísal druhý dodatok k pracovnej zmluve, kde sa pracovný pomer mení z dobý určitej na dobu neurčitú a zároveň je tam aj "tento pracovný pomer sa uzatvára : so skúšobnou dobou 3 mesiace" a dodatok k zmluve nadobudol platnosť 1.4.2006. CHCEM SA OPÝTAŤ, MOŽEM UKONČIŤ PRACOVNÝ POMER PODĽA ZÁK.PRÁCE V SKÚŠOBNEJ DOBE alebo MUSÍM DODRŽAŤ DOHODNUTÉ 4MESAČNÉ VÝP.OBDOBIE. dík za pomoc
ĽUBAMÁRIA
23.05.06,06:20
Prosím o pomoc.
Potrebovala by som vzor "oznámenia o skončení PP v skúšobnej dobe podľa §72". Potrebovala by som ho veľmi rýchlo. Ďakujem.
mkatka
23.05.06,06:45
Stačí napísať list, v ktorom oznámiš zamestnancovi,
že jeh pracovný pomer končí v zmysle § 72 ZP dňom ...