piwik
05.04.15,19:34
Ahojte, už pár týždňov mám zväčšenú krčnú mandľu.
Krk ma vôbec nebolí, nemám teploty, nie som chorý a celkovo som v pohode ... cítim sa fajn. Jedine tá zväčšená mandla.
Ako by som mal postupovať, resp. v čom by mohol byť problém ? Skúšal som kloktať JOX, slanú teplú vodu ... ale nepomohlo.
Vopred ďakujem za rady.
Mila123
05.04.15,17:45
a u lekára si bol? odpoveď už viem teraz, nebol si....tak tam už aj zajtra či pozajtra choď....
lujza.j
05.04.15,17:46
ako si zistil ,že ju máš zväčšenú...možno ju takú máš....

lekár ORL nech ti na ňu kuk...
milo2
05.04.15,18:04
co u lekara ? ešet mu daju vybrat mandle, JOX je dobra volba, ale musi to robit pravidelne, dalej kloktať piť potopudne čaje, potit sa žiadne ATB, žiadne gebuziny z reklam. Matersku kašičku, cibula, cesnak je najlepšie ATB.
milo2
05.04.15,18:05
ako dlho skušaš ?
Mila123
05.04.15,18:07
ako vidím, či čítam nemáš dobre skúsenosti s lekármi.......
lujza.j
05.04.15,18:12
ten jox si načo striekaš ked nič nemáš zapálené a nič ťa neboli:eek:dobrovolne by som si tento hnus do krku nestriekala....
tannenkau
05.04.15,18:52
Radí PUDr milo druhý :D
milo2
05.04.15,20:16
nooo naštastie mám prehlad o tom ako to medzi lekarmi chodí. vybrat mandle by bola velka chyba. ja len vravím tu že nedovolit vyberat mandle, poznam vela ludi čo sa vyliečili prirodnou cestou, mimochodom najlepšie TB je cesnak ale to je na dlhy rozhovor.
milo2
05.04.15,20:21
JOX je v podstate jod, jod ma tu vlastnost že zastavuje množenie bakterii, či je to aj u virusov neviem. Ale dobre by bolo si urobit aj testy na to či ide o bakteriu alebo virus nemusis chodit a stracat cas vysedavanim u lekarov, dostat to aj v lekarni povieš CPR test a stoji to par šupov.
Ale ked ta to neboli neviem robiš si srandu ?

Ešte k tým mandliam, mandle sú súčastou nášho imunitneho systemu sučastou lymfatickeho sysytemu, čo dokáže to si vygooglite. Vyberete mandle neskor sa vám to vymstí.
Je trestuhodne a ja osobne by som zavrel tých lekárov ktorí aj lahkovážne vyberu mandle. Osobne som sa stretol s prípadom ked mlada žena si dal vybrat mandle, rok sa zmietala v bolestiach, mala kopec liekov, čím si ešte viac prihoršila, z peknej ženy sa stala troska. Už neskoro je plakať nad rozliatym mliekom.
Nenutim nikoho z vás aby ste počuvali moje rady, je to debata.
Xanti
05.04.15,21:29
Navštív lekára, nemusí ísť o mandlu, môže ísť aj o cystu nádor na slinnej žľaze.
Peggynka
06.04.15,04:15
milo2 diagnózy na diaľku sú geniálne :eek: nechápem,že si toto dovolíš.Tvoj prístup je trestuhodný.Zváž tvoje pôsobenie v týchto témach.
milo2
06.04.15,07:03
vážená pani Peggyna nepoznam vas ani vy mna ale musim konštatovať že váš jednostranny postoj voči mojej osobe je evidentný. Nikomu nevnucujem svoj náaor, su to len skusenosti a rozhovor s tými ludmi, ktorý boli podrobenej operacii mali vedlajšie učinky a aj ich liečba nepriniesla ovocie. Je moja vec co tu napišem. Vy to nemusite čítať.
buchač
06.04.15,07:44
Vážený pán Milo !

Vy ten názor práveže vnucujete !!!!
Tie názory sú evidentne jednostranné.

Dajte Vaše skúsenosti a nie skúsenosti, ktoré Vám niekto zreprodukoval niekto iný.

Ja Vám môžem vravieť o onkologickej liečbe, koľko len chcete, no pokiaľ ste nezažili na vlastnej koži, tak Vaše názory proste nepríjmem.

Takže všetky Vaše príspevky sú vedené vpodobnom duchu.

Ak ste na tej fotke Vy, tak vidím, že ste starší človek...a preto mi úcta nedovolí byť trochu expresívny a povedať Vám, že ste starý senilný debo...
Peggynka
06.04.15,07:49
Nemusím,ale čítam...podstatná je v tomto prípade Dg.,to dúfam akceptuješ.Ako vieš,že je to mandľa? Zadávateľ nepíše,že bol u lekára a preto píšem,že by si nemal reagovať na diagnózu "asi" tak,ako reaguješ.Môže to byť niečo závažné a čas beží.Pochopil? A tvoja vec,čo tu píšeš to bude vtedy,keď budeš riešiť svoje zdravie a nie zdravie iného človeka.
Peggynka
06.04.15,08:06
Si si dnes zaregistroval nový nick ? A sám sebe dávaš pochvaly,že...Dobre píšeš...:eek: ??????
lujza.j
06.04.15,08:13
:Daj debatovať bude sám so sebou...
milo2
06.04.15,08:14
Peggyna to kolega v praci nie ja.
Peggynka
06.04.15,08:17
:D:D:D a milo3 o 11:04 čo netvrdil :) ???? prvý jeho príspevok.Už si nerob srandu,nie je 1.apríl.
lujza.j
06.04.15,08:19
hej..:Dtak prečo vymazal príspevok....písal ho v tvojej osobe.....si sa pomýlil .....tak si ho zmazal a teraz tu trepeš o kolegovi......
milo2
06.04.15,08:22
vieš som v službe.
buchač
06.04.15,08:24
milo2 (Dnes 11:22) vieš som v službe.
==============================

Sanitár na psychiatrii po vyliečení ???
Mila123
06.04.15,08:25
kde, že sanitár !!!!!! minimálne primár oddelenia !!!!!!
piwik
28.06.15,06:13
Ďakujem všetkým, u lekára som samozrejme bol a tretí mesiac beriem Stafal ... v nose mám zlatého stafylokoka ... tak to liečim ... z toho mi navrela aj mandľa, ktorá je už ale menšia ako bola .. takže to pomáha