strojár
18.05.06,18:19
dobrý deň,ako je to s náhradami za sviatky v apríli,mám na výplatnej páske základnú mzdu zníženu o 1500 Sk ,ktorá je uvedená ako náhrada za sviatok,takže som si na sviatok prispel sám?Normálne mám základ 15000,ale teraz bol znížený ,odpracoval som 18 dní/144 hod.Ďakujem za vysvetlenie.
endrju
18.05.06,16:34
dobrý deň,ako je to s náhradami za sviatky v apríli,mám na výplatnej páske základnú mzdu zníženu o 1500 Sk ,ktorá je uvedená ako náhrada za sviatok,takže som si na sviatok prispel sám?Normálne mám základ 15000,ale teraz bol znížený ,odpracoval som 18 dní/144 hod.Ďakujem za vysvetlenie.
Chýbajú mi nejaké informácie, aby sa dalo správne odpovedať.
Skúsim preto položiť "navádzacie otázky:
1. Celkové brutto máš iba 13500 za apríl?
2. Nenašiel si niekde na páske aj nejaký "chlievik" s pomenovaním "náhrada za sviatok" alebo "sviatok" (mala by tam byť suma cca tých 1500,- s nejakou "+/-" odchýlkou)?
3. Nemal si nejakú dovolenku / nemoc / platené voľno / neplatené voľno / návštevu lekára / školenie v apríli?
Skús doplniť informácie, potom bude možná aj odpoveď na Tvoju otázku, resp. vysvetlenie Tvojich pochybností.
mona.na
18.05.06,17:38
Keď si dostal do rúk toľko, koľko si dostal zvyčajne, tak je všetko v poriadku. Keď si dostal menej, tak už nie. Podľa mňa tvoja mzdárka by ti to vedela vysvetliť. Každá výplatná páska je iná.
Bubasis
31.05.06,09:16
Netreba zabudnúť že pri mesačnom odmeňovaní zamestnancov, je náhrada za sviatok pomernou časťou mesačnej mzdy...čiže možno preto tam nevidíš "chlievik" s názvom náhrada mzdy za sviatok. Obvykle je to potom zahrnuté v Základnej mzde + možné prémie...proste ako keby si to odpracoval....:o