irique
06.04.15,19:43
Zdravim.
Prosim vas, potrebovala by som radu ohladom vymeny pozemkov.
Momentalne som vlastnickou jedneho pozemku (parkovacie miesto) a chcem si u toho isteho majitela (pravnicka osoba) zakupit pozemok, ktory je vacsi. Rada by som povodny - starsi pozemok vymenila za novy - vacsi pozemok.
Vedeli by ste mi poradit, akym sposobom by to bolo mozne uctovne a pravne realizovat?
Vopred Vam dakujem za vase rady :)
buchač
06.04.15,19:42
Zdravim.
Prosim vas, potrebovala by som radu ohladom vymeny pozemkov.
Momentalne som vlastnickou jedneho pozemku (parkovacie miesto) a chcem si u toho isteho majitela (pravnicka osoba) zakupit pozemok, ktory je vacsi. Rada by som povodny - starsi pozemok vymenila za novy - vacsi pozemok.
Vedeli by ste mi poradit, akym sposobom by to bolo mozne uctovne a pravne realizovat?
Vopred Vam dakujem za vase rady :)

Vymenila alebo zakúpila ?
Právo ako také je založené na presných výrazoch a na takýchto už padol nie jeden rozsudok...
--------------------------------------
Právne sa to dá zrealizovať :
1. Kúpno-predajnou zmluvou
2. Zámennou zmluvou
Obe zmluvy je potrebné zaregistrovať na KN.
---------------------------------------
Účtovanie neriešim...
Dáša_
06.04.15,19:52
Zdravim.
Prosim vas, potrebovala by som radu ohladom vymeny pozemkov.
Momentalne som vlastnickou jedneho pozemku (parkovacie miesto) a chcem si u toho isteho majitela (pravnicka osoba) zakupit pozemok, ktory je vacsi. Rada by som povodny - starsi pozemok vymenila za novy - vacsi pozemok.
Vedeli by ste mi poradit, akym sposobom by to bolo mozne uctovne a pravne realizovat?
Vopred Vam dakujem za vase rady :)

a čo na to vlastník pozemku? Ten s takýmto nápadom súhlasí? Lebo to je v tomto obchode asi to najdôležitejšie, ak toto bude, forma sa už nájde
irique
07.04.15,06:55
Prvotny napad bol vymenit jeden pozemok za druhý a doplatit rozdiel (osetrit v zmluve doplatok rozdielu), no objavuje sa okolo toho prilis vela komplikacii, kedze majitel - PO nevie, ako to pravne a najma uctovne osetrit... preto zvazujeme aj o vrateni 1. - mensieho pozemku povodnemu majitelovi a kupe 2.-vacsieho pozemku... to su dovody preco som pouzila obidva vyrazy: vymena i zakupenie...
Majitel s vymenou suhlasi, nema s tym problem, len nevie ako to vyriesit pravne ani uctovne, a kedze o vymenu mam zaujem ja, tak i napriek tomu, ze s tym nemam ziadne skusenosti tak musim zistit riesenie ...
Dáša_
08.04.15,03:56
najjednoduchšie - pôvodný pozemok mu predať a nový od neho kúpiť. S tým nebude mať problém ani v účtovníctve