Matej XX
06.04.15,20:02
Začal som brigádovať v hypermarkete na pokladni, je to len občasná brigáda na pár hodín mesačne, čiže môj hrubý príjem bol len niečo cez 514 eur. Ešte v januári mi prišlo tlačivo "Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby...". V kolónke "Úhrn preddavkov na daň" bola suma 97 eur. Samozrejme som sa s takým niečím stretol prvýkrát a som úplný laik čo sa týka účtovníctva, tak som požiadal rodičov a sestru, ktorí pracujú, nech sa na mzdovom u nich v práci na to spýtajú. (Ktovie či sa na to pýtali) odbili ma, vraj na to nemám nárok. Ale teraz po termíne podania daňového priznania som sa dozvedel, že vraj mám nárok na vrátenie tých 97 eur, teda vlastne nemám, lebo je už apríl. A preto by som sa chcel spýtať, či existuje nejaká výnimka a mohol by som požiadať o peniaze aj po termíne. Ale to by som chcel v tomto štáte asi moc, že? Čo už, som hlúpy a aspoň sa mi osvedčilo, že najlepšie je si všetko spraviť sám...
Anik
06.04.15,18:14
môžeš podať aj teraz , ale už s pokutou aj tak sa Ti to oplatí. Predpokladám pokutu 30 €
truch
06.04.15,18:15
môžeš požiadať aj teraz, len bude pokuta za oneskorené podanie DP, okolo 30€, na každom DÚ dávajú inú pokutu :( preto sa treba radšej spýtať na tvojom DÚ