igolko1
06.04.15,21:21
Mám v pracovnej zmluve uvedené že v prípade nedodržania výpovednej doby môže zamestnávateľ odo mňa požadovať náhradu mzdy v určitej výške. Ak však nepodám výpoveď,resp. žiadosť o skončenie pracovného pomeru, v prípade mojej neospravedlnenej absencie nepôjde o porušenie tohto ustanovenia mojej pracovnej zmluvy, ale o hrubé porušenie pracovnej disciplíny a dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru. Je to naozaj tak? Bola by to pre mňa krajná možnosť ako sa vyhnúť výpovednej lehote? Môže zamestnávateľ voči mne uplatniť nejaké sankcie za moju absenciu?
veronikasad
06.04.15,19:24
Môže - krátenie dovolenky 1-2 dni za každý neospravedlnený deň v práci. Krátiť je však možné len dovolenku, na ktorú vznikol nárok v danom kal.roku - nie za r.2014.

Naozaj chceš, aby si mal v pracovnom posudku alebo v zápočtovom liste uvedený dôvod ukobčenia prac.pomeru - okamžité skončenie prac.pomeru pre hrubé porušenie prac.disciplíny ? Nebude to vadiť novému zamestnávatelovi ?
karol.za
06.04.15,19:31
neradil by som absenciu ,najprv si podrobne prečítaj v zmluve všetko čo sa týka náhrady mzdy
možeš tam mať ešte ine ,,fintičky,, a zamestnávateľ by ich určite využil.preto sú znaky paragrafu... § ... takéto pokrútené

s pozdravom karol
:):):):):)