meluzina1
06.04.15,22:03
Dobry den,
v aprili mi konci RD a zamestnavatel chce so mnou ukoncit prac.pomer z dovodu nadbytocnosti. Odstupne aj preplatenie dovolenky by mi mal pocitat z pravdepodobneho zarobku podla zakonnika prace. Moja situacia bola takato:
Po ukoncni 1. rodicovskej dovolenky s 1.dietatom som nastupila do prace ale docasne som si dala upravit pracovny uvazok na skratený na 75%. Adekvatne tomu sa mi kratila aj mzda. Po polroku som nastupila na matersku s 2. dietatom.
Teraz keby som nastupila urcite by som opatovne chcela pracovat na 100% uvazok pri 100% vyske hrubej mzdy.
Moja otazka znie - z ktorej sumy by sa mi ratal pravdepodobny zarobok? zo 75% hrubej mzdy co bolo predtym alebo 100%, ktore by som mala dostat keby mi vratili spat moj poziciu.
V zakonniku je uvedene v §134 - ...pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol....bohuzial mi to nie je uplne jasne vzhladom na moju situaciu
dakujem
veronikasad
06.04.15,21:30
Pokial nemáš so zamestnávatelom podpísanú Dohodu o zmene pracovnej zmluvy zo 75 % úväzku na 100 %-ný (nie je dôležité čo by si chcela ty) pravdepodobný zárobok sa počíta zo 75 % úväzku, s prihliadnutím na príslušnú valorizáciu mzdy.
meluzina1
07.04.15,04:58
dakujem...cize zostava jedine dufat ze sa s nim bude dat dohodnut na doplateni. Pracovne miesto v skutocnosti existuje lenze tam maju cloveka s TPP a mna spat nechcu, tak som uvazovala o odchode. A teraz som zistila ze financne dost stratim
ivka70
07.04.15,05:44
Tak sa nedaj a nezabudni mesiac pred nastupom spat do prace pisomne oznamit, ze nastupujes.
Potom mozes vyjednavat podmienky.
Spat do prace ta musia prijat, vypoved kvoli zruseniu prac. miesta ti mozu dat az potom a minimalne cez vypovednu dobu mas pravo pracovat.