nikula
07.04.15,12:33
Predavačka urobila chybu pri naskladnení tovaru. Pri tovare zadala zlú hodnotu dph (namiesto 20 iba 10%). Tovar sa riadne predával s touto dph. Teraz som to zistila, opravila hodnotu. Chcem sa opýtať, či bude problém s hodnotou dph? Treba to nejak riešiť? VYRIEŠENÉ

ešte mám otázočku: v rámci účtovania tržby mi musí sedieť suma podľa uzávierok, čiže základ dane a dph musí sedieť.... Ak dodaním cez ID, musím uviesť aj základ dane (ten 10%), ktorý už bol uvedený pri tržbe. Čiže tento základ dane sa raz objaví v tržbách a druhý krát pri doúčtovaní. Takže v súhrne dph bude základ dane o túto sumu vyšší. Môže to tak byť, či pri vypisovaní dph odpočítam ten základ. Dúfam, že som sa dobre vyjadrila.
Tweety
07.04.15,10:47
Samozrejme, že bude problém.Je to potrebné dodaniť , staré mesiace už cez DDP.
nikula
07.04.15,10:50
týka sa to mesiaca marec, takže to stíham ešte v riadnom.... ale ako postupovať. Tovar sa predával cez ERP, tam je to podchytené s 10 % dph. Stačí len účtovným zápisom dodaniť?
Tweety
07.04.15,10:52
Zákazníkom už to asi nebudete dodanovať, takže len ID.
nikula
07.04.15,10:53
ďakujem
nikula
23.04.15,09:27
ešte mám otázočku: v rámci účtovania tržby mi musí sedieť suma podľa uzávierok, čiže základ dane a dph musí sedieť.... Ak dodaním cez ID, musím uviesť aj základ dane (ten 10%), ktorý už bol uvedený pri tržbe. Čiže tento základ dane sa raz objaví v tržbách a druhý krát pri doúčtovaní. Takže v súhrne dph bude základ dane o túto sumu vyšší. Môže to tak byť, či pri vypisovaní dph odpočítam ten základ. Dúfam, že som sa dobre vyjadrila.
nikula
12.05.15,07:31
ešte mám otázočku: v rámci účtovania tržby mi musí sedieť suma podľa uzávierok, čiže základ dane a dph musí sedieť.... Ak dodaním cez ID, musím uviesť aj základ dane (ten 10%), ktorý už bol uvedený pri tržbe. Čiže tento základ dane sa raz objaví v tržbách a druhý krát pri doúčtovaní. Takže v súhrne dph bude základ dane o túto sumu vyšší. Môže to tak byť, či pri vypisovaní dph odpočítam ten základ. Dúfam, že som sa dobre vyjadrila.