olala
18.05.06,21:41
Môžete mi prosím poradiť či môžem v neziskovej org. zamestnať na dohodu o vykon. práce masérku, ktorá bude vykonávať masáže jeden deň v týždni? Môže to robiť celý rok? Keď by to robila jeden deň v týždni nebola by to opakujúca činnosť či ano?
Orim
18.05.06,20:38
Keď je zamestnanie na dohodu je to obvykle na 300 hodín. Je celkom jedno kedy to vyčerpá.
dana9
19.05.06,20:54
Môžete mi prosím poradiť či môžem v neziskovej org. zamestnať na dohodu o vykon. práce masérku, ktorá bude vykonávať masáže jeden deň v týždni? Môže to robiť celý rok? Keď by to robila jeden deň v týždni nebola by to opakujúca činnosť či ano?

Podla mojho nazoru nie, pretoze dohoda o vykonani prace by mala byt: vymedzena výsledkom a ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný alebo nehospodárny.
V pripade maserky vsak ide o opakujucu sa cinnost, takze podmienka "vysledku" nie je splnena.

dana:)
olala
21.05.06,10:12
A aký typ zmluvy by ste mi odporučili? Ide totiž o to, že pracovná zmluva sa mi zdá nehospodárna, pretože sme nezisk. org.-materské centrum, ktoré sa zatiaľ ešte len rozbieha a nemá ešte veľa návštevníčok. Lenže jedna z členiek(má i funkciu v správnej rade) si spravila kurz masáže detí a chcela by to mať platené(zároveň si chce dať tento kurz preplatiť) a ja mám vymyslieť vhodnú formu ako na to. Čím viac toho čítam tým väčší zmätok v tom mám. Dokonca už mi nie je jasné ani to, či mi ostatné členky môžeme poskytovať služby(podľa stanov)bez nároku na honorár, avšak poplatok budeme vyberať.
Evli
06.02.08,18:31
Prosím o radu, aké poistné odvádzať z dohody o vykonaní práce a z dohody o pracovnej činnosti v neziskovej organizácii. V publikácii Odvody poistného od 1.1.2008 som našla, že odvádzať treba za zamestnávateľa úrazové poistenie a garančné poistenie. Pri garančnom poistení je výnimka, že štátne príspevkové organizácie toto poistenie neplatia. Vzťahuje sa to aj na nás? Pochopila som to správne? A zráža sa aj daň? Určité osoby ma presviedčajú, že z týchto dohôd sa "neplatí nič". Čo vy na to? Ďakujem.
Andyke
06.02.08,18:38
Úrazové platí zamestnávateľ a garančné neplatia štátne rozpočtové a štátne príspevkové organizácie, obce, zast.úrady a pod.

Daň sa z dohôd zráža.