Laduš
07.04.15,22:07
Viem,že tu už existuje viac takýchto diskusii ale potrebujem poradiť.
Kúpili sme dom, ktorý má 80 rokov. Netrvalo dlho a zistila som, že sa mi v ňom nebýva dobre a som nešťastná, pretože mi doň nezasvieti celý deň slnko, až na malú výnimku okienko v kúpelni. Celý deń svieti slnko zo strany, kde nemám okno a ja keď som doma celý deň, tak akoby som bola v nejakej nore okná má m zo severu a z východu. Keď som sa ešte minulý rok pýtala susedy či by nam povili okno ,tak povedala že sa poradí s rodinou a potom nesúhlasila. Vraj nieje potrebné a že nebolo tam 80 rokov tak nemusí byť ani teraz. Jej je to vlastne jedno ona tmu doma nemá. My by sme chceli dve podlhovasté okná asi 150x60 ktoré by sa nedali otvoriť a boli by tam sklá mliečne alebo dubová kôra a vo výške od zeme spodok okna 160 cm. Takže by sme sa nevideli ani nepočuli. Myslíte že je nejaká šanca?Náš dom je na hranici pozemku za ním máme ešte 40cm nášho pozemku, ktorý si vlastne oni užívajú. Náš dom má 80 rokov a ich asi 40-50 ale je od nás vzdialený tých 7m ale len rohmi domu zošikma, je vlastne za nami,ale majú tam vlastne pozemok,záhradu.
arizona
07.04.15,21:17
Sanca je takmer nulova. Skor by ste mali porozmyslat, urobit nove okna smerom k vasmu dvoru .
Alebo svetlovody -daj si do googlu ,napr. http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/546265/svetlovod-alebo-ako-si-priviest-svetlo-

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10132/679268/Tubusy--ktore-prinasaju-denne-svetlo

...fakt ma prekvapuje, ze ste si pri obhladke domu nevsimli, ze dom je natolko ponury a tmavy, bez denneho svetla :-O
Laduš
07.04.15,21:36
Za tých 15 minút nie nevšimli. Dom má dve okná čelo zo severu a dve veĺké z východu a sú aj hlboké 50 cm zvnútra a keď sa zateplí plus 14cm. Nemyslím si,že je šanca nulová.
Oliwa
08.04.15,05:27
Sorry, ale venovať obhliadke domu 15 minút... veď aj topánky sa skúšajú dlhšie... a kupujú sa častejšie ako dom... Aj za 15 minút sa dá spýtať, ako je dom orientovaný, kde je východ a kde západ slnka...
Ak si nemyslíš, že je šanca nulová... Všetko je vec dohody a susedských vzťahov.
arizona
08.04.15,06:50
Ak si teda myslis,ze mas sancu uspiet,chod na stavebny urad,spytaj sa,ci dostanete stav.povolenie. Ak ano,uz ti zostava iba presvedcit susedov
Laduš
08.04.15,11:50
To som ešte nevedela,že to výjde a budeme ho kupovať skrátka boli okolo iné starosti ako predaj bytu a vybavovanie novej hypotéky a toto mi akosi uniklo. Na ten stavebný úrad zájdeme.