Feerdo123
07.04.15,23:37
Zdravím chcel by som sa spýtať ako je to z daňovým priznaním za rok 2014 ... Mam 20 rokov a za minuli rok som bol zamestnaní asi 3 rôznych firmách ale nepresiahol som tých 1900€ (nebol som tam dlho).... Čítal som že v tomto prípade nemusím podávať priznanie ale len pokiaľ my nevypočítajú nedoplatok , a tak by som sa chcel spýtať či je možné nieako dosiahnuť nedoplatok len tým že som niekde pracoval a zamestnávateľ normálne platil za mňa daň ... nemal som niake bočne prijmi alebo niečo podobne ...
Za rady ďakujem nakoľko nemám s týmto žiadne skúsenosti ...
Dav
08.04.15,04:10
Ak si robil celý rok, tak je nedoplatok alebo preplatok len vo výške pár centov zo zaokrúhľovania. Ak si nerobil celý rok a platil dane, tak máš s najväčšou pravdepodobnosťou preplatok a vtedy je vhodné daňové priznanie podať. A áno, do 1900€ sa daňové priznanie nemusí podávať.
kn-alka
08.04.15,06:22
poopravím, ak je tých cca 1900 € za 12 mesiacov, tak nemohol vzniknúť žiadny nedoplatok ani preplatok, nakoľko z mes.mzdy cca 158€ pri uplatnení nezd.časti žiadna daň nevyjde.

Ak si tých 1900 € zarobil za menej ako 12 mesiacov, mohli ti v určitom prípade strhnúť daň. Vtedy sa oplatí podať DP, nakoľko ti vznikol preplatok dane.

Feerdo123 - Pokiaľ nedáš info, či ti počas roka bola strhnutá daň, nevieme ti poradiť.
marjankaj
08.04.15,07:34
Stačilo by ti vyhrať zájazd okolo sveta alebo auto a potom sa nedoplatíš.
Dav
08.04.15,07:45
Vieme, pozrieme do vešteckej gule...a vyhodnotíme situácie, ktoré mohli nastať . Napr. za 3 mesiace, alebo u viacerých zamestnávateľov súbežne, čiže odpočítateľná položka uplatnená len u jedného z nich - čo je v ročnom úhrne už preplatok pri 1.900,-, atď.