OliOli
19.05.06,08:15
Pracuje niekto z Vás v SAP-HR?
DušanČ
19.05.06,07:20
Do januára tohto roka som pracoval 4 roky so SAP R/3. Čo potrebuješ ? Ak budem ešte vedieť, pomôžem.
Tweety
19.05.06,07:30
Do januára tohto roka som pracoval 4 roky so SAP R/3. Čo potrebuješ ? Ak budem ešte vedieť, pomôžem.
mimotemy Môžem sa opýtať ? nie je ten SAP des a hrôza? Info sú totiž skoro také.:mee:
Fairy
19.05.06,07:44
Zo SAPu sa mi už ježia vlasy. Účtujem na ňom a jedujem sa.:(
NADEJKA
19.05.06,07:49
Ahojte všetci,
aj pre mňa je SAP "nočná mora".Mám ho celý v AJ, jazyk neovládam,
nemáte náhodou niekto manuál v slovenčine?
Potrebovala by som hlavne časť účtovania interné doklady,faktúry,
a potom uzávierka a kde si pozrieť zaúčtovania,hlavnú knihu ,...
Ďakujem vopred všetkým a želám pekný víkend.
OliOli
19.05.06,09:57
V SAP-HR spracúvame mzdovú agendu. V súvislosti s tým som sa chcela opýtať kolegov - poraďákov ktorí spracúvajú mzdy v tomto software, aký majú názor na údaj o minimálnom základe, ktorý dosadzuje systém SAP do "DOKLADU O VÝŠKE PRÍJMU A O PREDDAVKOCH NA POISTNÉ ZA ROK 2005", príloha 16, konkrétne v oddieli IV., ktorý sa vydáva v súvisloti s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Pýtam sa preto, že SAP v tomto oddieli IV. zamestnancom ponižuje minimálny základ o dni dovolenky a prekážok v práci, čo podľa môjho názoru nie je správne. Je potrebné to opraviť, čomu sa SAP Bratislava bráni. Kontaktovala som ohľadne tohoto problému všetky zdravotné poisťovne a mám e-mailovú odpoveď z VšZP, Apolla a Sidéria. V ich odpovediach úvádzajú, že minimálny základ sa nekráti o dni dovolenky a prekážok v práci.
Hovorí o tom aj §13 ods.15,16,17,18 zákona č. 580/2004, kde je ustanovené, že zamestancovi sa minimálny základ ponižuje len o obdobia počas ktorých za poistenca platí poistné štát podľa § 11 ods. 8 písmeno c), f), o).
Ak má niekto z Vás s tým skúsenosti a rada by som poznať jeho názor na tento problém.
Prajem príjemný deň.
DušanČ
19.05.06,13:08
Musím OliOli sklamať, lebo modul mzdy v SAP-e nepoznám. Pracoval som len v moduloch FI (finančné účtovníctvo), MM (materiálové účtovníctvo) a AM (DHIM). Inak súhlasím s niektorými príspevkami, že je to SW dosť nepraktický, komplikovaný, takže človek ani po niekoľkých rokoch nemôže povadať, že ovláda všetky je možnosti, ktoré poskytuje. Jeho povesť ďaleko prevyšuje skutočný komfort, ktorý my účtovníci od SW požadujeme.
OliOli
19.05.06,13:17
Ďakujem Vám všetkým za vaše názory a veľmi by som uvítala širšiu debatu na tému SAP. Príjemný víkend.
rabek
14.07.06,07:39
SAP je velmi modularny a da sa poupravovat tak ako treba. Len je dost drahy. Skus specifikovat viacej.