feex8
08.04.15,09:34
zdravim
nevie tu niekto, ci sa da v exceli nastavit nieco podobne? a ak ano, tak ako?

najprv objasnim situaciu. objednavku kanc. potrieb nerobim cez nakupny kosik eshopu, ale vypisujem ju osobitne, odosielam na schavelnie a potom schvalenu do obchodu. do objednavky na schvalenie musim zadavat komplet udaje, jednotkovu cenu, kod produktu, celkovu cenu, popis- parametre, atd..

nie je mozne vytvorit nejaky system v exceli, vdaka ktoremu by som si iba navolila polozku (vybrala z ponuky), napr. euroobaly, oznacila ju a ono by mi automaticky doplnilo do tabulky zadane udaje z nejakeho zoznamu, kde by som mala tie udaje vypisane?
co sa vzorcov tyka ohladom jednotkovej a celkovej ceny, to uz nie je problem, iba neviem, ci sa da nejako nastavit to doplnenie.

dakujem
marjankaj
08.04.15,07:36
Dá sa skoro všetko.
excel.sk
08.04.15,09:35
.
Dobrý deň,

dá sa to pomocou funkcie VLOOKUP.

Tu som o funkcii VLOOKUP napísal článok, kde je to vysvetlené. Vysvetlenie funkcie VLOOKUP (http://www.excel.sk/funkcia-vlookup/)

Ak by ste potrebovali pomoc, napíšte mi správu.

Pekný deň.
.
PaloPa
09.04.15,16:00
Možno len trochu iný pohľad na vec. Viac krát som robil v Exceli kalkulačné systémy (zväčša cez makrá), kde si človek vyberal položky a tie sa mu následne preniesli do kalkulácie (resp. objednávky ...).

Pripájam jeden z najjednoduchších - obrázkový cenník.

Použitie: V liste cenník vpisujem požadované množstvo zvolenej položky a tá sa mi automaticky (i s obrázkom) prenesie do kalkulácie.

TIP 1: Pre prehľadnosť si dajte uložiť okná aktívneho zošita vedľa seba
TIP 2: Viac položiek naraz sa dá zadať do vyznačených buniek cez CTRL+ENTER
E-xcel.expert
12.04.15,11:25
Dobry den,

ako uz bolo povedane vo Vasom pripade je najjednoduchsie pouzit funkciu VLOOKUP.

V prilohe posielam ukazku zoznamu, kde si v harku "output" mozete vybrat faktúru zo zoznamu a ostatné informácie sa k nej automaticky potiahnu.

Rovnaku filozofiu je potrebné aplikovat na vas problem s objednavanim.

Ak by bolo niečo nejasné, kľudne sa ozvite.
Kabaka123
20.04.15,08:21
tak tak