PeterGavo
08.04.15,11:37
Ahojte,

chcel som sa spytat. Da sa v exceli ak mame dva rozlicne zosity spravit odkaz na bunku z jedneho zosita na druhy.

Napriklad: Mam zosit, ktory mam vyplneny a potrebujem z neho vytiahnut urcite udaje a nechce sa mi ich rucne prepisovat . Potreboval by som aby sa mi v druhom zosite aktualizovali udaje podla toho ako sa menia udaje v prvom zosite.

Dufam, ze som sa dobre vyjadril.

Dakujem
ivka70
08.04.15,09:40
Samozrejme, ze sa da.
Musis ale mysliet na to, ze oba zosity musia byt dostupne pri aktualizaciach
(teda nemozes poslat jedenniekomu a cakat, ze uvidi zmeny, ktore robis na svojom PC)
PeterGavo
08.04.15,09:45
Jedna sa o to, ze oba zosity budu na jednom PC v jednom spolocnom adresari.
marjankaj
08.04.15,09:49
Veď píše, že sa to dá. Napíšeš = prepneš do druhého zošita a klikneš na požadovanú bunku a dáš enter.
Kabaka123
08.04.15,09:50
zošit A - zdroj
zošit B - kopirovane údaje

v zošite B.... nastavíš sa na bunku, kde chceš kopírovať údaje
dáš = preklikneš sa do zošitu A a klikneš na bunku

a vyzerá to asi takto ='zošit A'!A1

toto je prekopírovaný odkaz v zošite B, v bunke A1, zo zošita A v bunke A1
marjankaj
08.04.15,09:54
Jak cez kopirák.;)
Kabaka123
08.04.15,09:54
:)
excel.sk
08.04.15,10:00
.

Dobrý deň,

áno, je to možné, ak sú obidva excelovské zošity otvorené v jednom výskyte (jednej inštancii) Excelu. Jednoduchšie povedané program Excel musí byť spustený len 1 krát s obidvoma zošitmi. To sa Vám na 100% podarí, ak po otvorení prvého zošita dáte príkaz Súbor - Otvoriť a potom otvoríte aj druhý zošit. Teda nesmiete spustiť druhý krát program Excel a v ňom ten druhý zošit. V závislosti od verzie nastavení sa môže druhý krát Excel spustiť ak ten druhý zošit otvárate dvojklikom.

Odkaz na bunku spravíte dvomi spôsobmi:

1. pri kopírovaní spravíte prilepenie príkazom Prilepiť špeciálne - Prilepiť prepojenie. Vznikne prepojená bunka (bunky) Napríklad:

. ='[Stredisko Senec.xlsx]Január'!$F$8

2. ak potrebujete priamo do vzorca ťahať tie hodnoty, tak ten vzorec normálne spravíte. A vznikne napríklad:


. ='[Stredisko Senec.xlsx]Január'!$F$8

alebo

. =10 * '[Stredisko Senec.xlsx]Január'!$F$8

alebo častejšie funkcie, napr. VLOOKUP atď.



Názov zošita, prípadne aj cesta k súboru je v hranatých zátvorkách, potom je názov pracovného hárku a za ním výkričník a potom odkaz na bunku (adresa bunky).



Čo sa týka aktualizácie, jej jednotlivé možnosti a vlastnosti nastavíte v príkaze Údaje - skupinový rámček Pripojenia - Upraviť prepojenia.



Pekný deň.

.
PeterGavo
08.04.15,10:13
Dakujem :)
lujza.j
08.04.15,10:47