Dagmara1980
08.04.15,11:44
Zdravím. Kúpila som na radiátory termohlavice Herz. Podľa popisu radiátora (Korad VK22) som zistila, že máš závit M30x1,5, brala som to ako rozhodujúci fakt pre výber termohlavice. Avšak ihla z ventilu na radiátore nedočiahne do termohlavice. Viete mi niekto poradiť, či sa ten ventil na radiátore dá vymeniť a aký kúpiť? Alebo mám rovno vrátiť termohlavice?
Chobot
08.04.15,10:33
Ku každej hlavici treba kúpiť pasujúci ventil. Resp. treba kúpiť termohlavicu, aby bola kompatibilná s ventilom.

Ventil sa dá vymeniť. Nie je to ale ľahké - treba vypustiť celú stúpačku, vymontovať starý ventil a namontovať nový.

Skús ísť späť k predajcovi, kde si kúpila hlavice, zober jednu z tých pôvodných a vyskúšajte, či má nejakú inú, ktorá má rovnaké parametre ako tá pôvodná. Snáď ti ich vymení.
Dagmara1980
08.04.15,10:38
Keby aspoň bolo na nete napísané, ktorá termohlavica je kompatibilná s ktorým ventilom. Takto je to na figu. Všade píšu iba o závite. Ale ďakujem za ochotu pomôcť. Skúsim ich vrátiť.
lapejko
09.04.15,19:09
občas s tým robím ale ani ja to neviemaká hlavica pre konkrétnu značku radiátora, keď treba volám obchoďákovi alebo hľadáme v katalógoch v kamennom obchode...
sosak
09.04.15,19:33
Doporučované termostatické hlavice výrobcu radiátorov na strane 15 katalógu, sú tam aj hlavice Herz, treba si skontrolovať typ podľa čísla.
http://www.korado.cz/file/cms/cs/vyrobky/radik/katalogy/korado-1_radik-2011.pdf?v=20141203094901