CoolArt
08.04.15,17:57
Dobrý deň,
Uvažujem nad otvorením pokrového klubu avšak neviem ako postupovať, aby bolo všetko v rámci zákona.
Čo sa týka pokrovej licencie, tú už mám vyriešenú. Teda ak si prenajmem nejakú miestnosť, kde by som chcel s kamarátmi hrávať, tak by som tam mal pokrové stoly oficiálne.

Ako ale vyriešiť všetko ostatné?

V klube by bolo všetko zdarma. Hráči (prevažne všetko kamaráti, no nebránil by som sa ani novým) by neplatili za nič. Nealko, alko a nejaké to jedlo zdarma. Iba by platili vstupy do turnaja (to obnáša pokrová licenia).

Tento klub by som však chcel verejne reklamovať v novinách alebo aj niekde inde.

Ako by som mohol takto oficiálne fungovať aby som to mal čo najjednoduchšie?
Mohol by som byť ako súkromný klub? Občianske združenie? Mal by som byť kaviareň, bar alebo niečo iné? Alebo nič?

Aké potrebujem povolenia?
Povolenie od mesta? Povolenie od hygieny? Potrebujem pokladňu ak je všetko zadarmo? Musím viesť účtovníctvo? Musím mať živnosť alebo niečo iné? Musím platiť miestne dane za smeti? Musím platiť dane za sledovanie hudobných programov v TV? Zabudol som na niečo?

Ako je to so zamestnancami, ak by bolo všetko v rámci samoobsluhy alebo by som väčšinou obsluhoval ja a karty by rozdával vždy niekto iný a striedali by sme sa, teda by nikto nedostával plat.

Vie mi niekto poradiť s mojím problémom?
Ďakujem
Chobot
08.04.15,21:26
Asi by si mal začať s tým, že si naštuduješ zákon o hazardných hrách č. 171/2005. Myslím, že keď sa dočítaš, že:
- musíš si založiť firmu
- musíš zložiť fin. zábezpeku 1000 EUR za každý stôl
- musíš odviesť do št. rozpočtu 1500 EUR ročne za každý stôl,

tak asi si to s tým pokrom rozmyslíš.

Inak to, čo chceš prevádzkovať už hraničí so zriadením kasína, kde je povinné minimálne základné imanie 1 659 600 eur. Máš toľko?

A ako si to predstavuješ, že nebudeš mať zamestnancov?
CoolArt
12.04.15,11:26
Všetko, čo sa týka pokrovej licencie viem. A poker je kartová hra pokrového typu, ktorá sa môže hrať po splnení podmienok aj mimo kasín.

Čo sa týka zamestnancov by to bolo tak, že si každý zoberie sám čo chce, respektíve mu to sám prinesiem. Karty by sme si rozdávali navzájom. Malo by to byť postavené na kamarátskom prístupe s tým, že hráme poker o peniaze. Aby to bolo legálne.
tannenkau
12.04.15,11:34
Pokrokové občianske združenie
alebo presnejšie
Pokrové občianske združenie

Si špekulant !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



A myslíš, že mňa oblbneš :D



Ak si chceš s kamarátmi zahrať poker o "kuriatka" (lebo ak sa hrá nasucho, hrá sa nezodpovedne) , tak nepotrebuješ nič, okrem

priestoru

kariet

kamarátov



PS

Vravíš o kamarátoch, ale ty chceš zarábať = podnikať.

Tak sa musíš riadiť zákonmi o podnikaní !!!