cdrcdrcdr123
09.04.15,00:44
Sused si tahal kanalizaciu k RD cez mestsky pozemok /cestu/. Sused nam ale povedal ze nesuhlasi aby sme sa napojili pri stavbe domu, ze kanalizaciu budoval on. Ak sa chceme ako dalsi susedia co budu stavat dom napojit na tuto kanalizaciu tak od koho potrebujeme povolenie ? Kanalizacia nie je este odovzdana ani vodarnam a kanalizaciam a ani mestu. Proste je len vybudovana na mestkom pozemku. Pokial to nie je odovzdane a je to na mestskom pozemku co patri obci je kanal sukromny alebo je to verejna kanalizacia ?
buchač
09.04.15,05:15
Samozrejme, že nesúhlasí...ani ja by som nesúhlasil.

Predsa prípojky inžinierskych sieti si buduje od hlavného ťahu k svojmu domu každý sám.
To by si sa na základe takéhoto myslenia mohol pripojiť aj na rozvod vody, plynu, elektriny....

Povolenie si vyžiadajte od príslušných a pekne krásne si pripojte kanalizáciu cez novú prípojku.
---------------------------------------------

Ak sa chceme ako dalsi susedia co budu stavat dom napojit na tuto kanalizaciu
To asi Teba a aj ostatných susedov asi nenapadlo, že sused dával určitý priemer odpadového potrubia, ktoré postačuje pre jeho potreby.
Ak by ste sa pripojili na jeho potrubie (aj by ma zaujímal počet domov), tak by v konečnom dôsledku mohol dopadnúť aj tak, že vy by ste jemu znemožnili odtok odpadu a bordel by dostal spätnú väzbu a kľudne by mu vyrazil tie výkaly do domu...lebo už aj také bolo.

Ako vravím...nesúhlasil by som, len sa zrealizujte sami a zaplaťte si tie prípojky.
arizona
09.04.15,06:41
Buchy,on sa pravdepodobne nechce napojit na susedovu sachtu,iba chce potiahnut kanalizaciu dalej,co mu pravdepodobne umoznia,lebo je na obecnom pozemku. Sachtu si samozrejme musi vybudovat kazdy sam.
arizona
09.04.15,06:51
V prvom rade sa informuj na mestskom/obecnom urade a na vodarnach. Ak sa tam planuju dalsie vystavby,informujte sa, ci mesto bude tahat kanalizaciu dalej.
Ak ano, staci sa ti napojit z obecneho domu pripojkou a sachtou k tvojmu domu.

Niekedy sa ale stava, ze mesto nema financie,ze kanalizaciu neplanuje vybudovat. Vtedy si obyvatelia vybuduju kanalizaciu na vlastne naklady. Mozno toto je aj vas pripad.
V tom pripade asi sused bude ziadat nejaku financnu kompenzaciu a spolupodielanie sa na useku vystavby kanalizacie, ktora vedie po obecnom pozemku.
Samozrejme,pripojku z potrubia, z hlavnej ulice a sachtu si kazdy hradi sam.