Alenaa
09.04.15,09:04
Zamestnanec má nárok na dovolenku po odpracovaní 60 prac. dní v kalendárnom roku, z toho dôvodu som nárok na r.2015 ešte nepripísala v januári, februári, zamestnancom sa to nepáči. Nie sú noví zamestnanci, pracujú vo firme nepretržite pár rokov.
Poprosím o názor, kedy dopísať nárok. (v marcovej páske už uvediem nový nárok - správne?

Ďakujem, Alena
karol.za
09.04.15,07:12
mala si ju napísať už na januárovej aj februárovej páske,nárok má ale keby chcel dovolenku napríklad vo februári tak by ju vlastne nemal dostať,lebo nesplnil podmienku :nemal odpracovaných 60 dní v kalendárnom roku v ktorom o túto dovolenku žiada
kedže sú to zamestnanci ktorí pracujú vo firme viacej rokov ,záleží na zamestnávateľovi ,ktorý im môže dať dovolenku aj po nesplnení tejto podmienky,lebo vie že tento zamestnanec určite u neho odrobí ešte veľa a veľa dní
s pozdravom karol
:):):):):)
veronikasad
09.04.15,07:22
Karolko prečo ? Ak robil celý mesiac, vznikol mu predsa nárok na dovolenku za odpracované dni. A so súhlasom zamestnávatela môže čerpať dovolenku aj skôr ako odpracuje 60 dní. Ak by túto podmienku nesplnil, je zamestnanec povinný preplatok dovolenky vátiť.
ivka70
09.04.15,07:27
Na paske tak ci tak uvadzas predpokladany narok, mas ho uviest uz na januarovej paske, predpoklad na cely rok alebo do konca PP.
aj ked napr. kratis dovolenku kvoli dlhodobej PN, nevies uz v marci, ze zamestnanec bude od maja do konca roka PN.

Zamestnanci spravne ocakavaju predpokladany narok na rocnu dovolenku uz v januarovej paske.
Alenaa
09.04.15,07:27
Ďakujem za odpoveď, nabudúce pripíšem už v januári, len máme aj takého zamestnanca, ktorý by hneď v januári vyčerpal aj viac, ked to vidí na páske. :-) , preto som bola upatrnejšia.
veronikasad
09.04.15,07:29
Veď o čerpaní dovolenky nerozhoduje zamestnanec. Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel.
karol.za
09.04.15,07:29
ďakujem veronika za upozornenie,som ,,v obraze,,,možno som to trošku ,,zle napísal,,
ale tvoj komentár to uviedol na ,,správnu mieru,,
karol.za
09.04.15,07:32
veronika zasa si ma predbehla :):):):):)
to som chcel ja napísať
Tweety
09.04.15,08:11
Nárok na dovolenku nie je až po odpracovaní 60 dní. Nárok na D je už po odpracovaní 21 dní, a to vo výške 1/12 z ročného nároku. Nárok na D za KR je po odpracovaní aspoň 60 dní v roku. Takže informatívny ročný nárok na páske má byť uvedený už v januárovej výplatnej páske.