Yeti84
09.04.15,08:19
Dobrý deň,
u zamestnávateľa pracujem niečo vyše dvoch rokov. Priateľka má v pracovnej zmluve napísané, že sa jedná o záskok počas materskej dovolenky. Chceli by sme si zobrať hypotéku. No je tu háčik. Naskytla sa mi nová pracovná príležitosť. Bude banka považovať za podvod ak si ten úver zoberieme a ja následne zmením prácu?
Ďakujem
dmc
09.04.15,06:29
Ja tu zatial ziaden podvod nevidim. Pokial zmenis zamestnavatela po tom ako si zoberies uver - aký problem ? Pokial nebudes mat v zmluve o uvere uvedene ze nemozes bez suhlasu banky zmenit zamestnavatela (a to mat uvedene urcite nebudes) tak v tom nevidim problem. Treba si riadne precitat navrh uverovej zmluvy a podla toho sa zariadit.

Pokial by si uviedol zamestnavatela u ktoreho niesi zamestnany - to by bol podvod.
ivka70
09.04.15,06:29
Preco by to mala banka povazovat za podvod?
Zobranim uveru sa predsa nezavazujes zotvrat do splatenia uveru na tom istom pracovnom mieste.

Akurat si pozri, ci v uverovej zmluve nemas klauzulu o povinnosti oznamit takuto zmenu aj banke. Aj v takom pripade zmenu len oznamujes.

Banku po schvaleni uveru zaujima, ci ho splacas, nie to, odkial na to beries prostiedky :)
misoft
09.04.15,13:39
Aký podvod?
Pokiaľ sa zoberie úver, banku zaujíma len to, či platíš. Banke je jedno, kde si zamestnaný (hoci aj na Mesiaci) - akurát je slušnosť (ak to v zmluve nie je výslovne napísané) to banke oznámiť.
Podvod by to bol vtedy, ak by sa zobral úver a odrazu vy nebolo toho, čo by mal platiť.....