maped
09.04.15,12:14
Dobrý deň, prosím Vás prebrala som mzdové účtovníctvo a začala od r.2015.
Je povinnosťou predošlej mzdovej účtovníčky dokončiť rok s tým že vykoná roč. zúčtovanie 2014 a podá hlásenie za r.2014?
Nemám mzdy za r.2014 nahodené v mojom softe, takže by to bolo pre mňa náročné na ručné spracovanie. Môžem teda, argumentovať s tým, že to mala vykonať resp. bola to povinnosť predošlej účtovníčky?

Ďakujem pekne!
veronikasad
09.04.15,10:21
si zamestnanec firmy alebo SZČO ? Aká bola dohoda o ukončení spolupráce s predchádzajúcou mzdárkou a aké podmienky máš dohodnuté v tvojej zmluve ?
Dostala si všetky mzdové podklady za rok 2014 ?
maped
09.04.15,10:27
som szčo, dostala som všetky mzdové podklady za r.2014, okrem potvrdenia o príjme zamestnanca. V mojej zmluve mám napísané, že za predchádzajúce zdaňovacie obdobie nenesiem zodpovednosť, zmluva je platná až od vykonania mojich služieb.
veronikasad
09.04.15,10:31
Moc dobre to v zmluve ošetrené nemáš, pretože povinnosti vykonať RZD a podať Hlásenie vznikli počas platnosti tvojej zmluvy - aj keď z podkladov roku 2014.

To na čo sa pýtaš v druhej vete mal mať ošetrené zamestnávatel s predchádzajúcou účtovníčkou. Pri serioznom ukončení spolupráce sa to tak bežne robí, že tieto práce urobí "stará" mzdárka. Za svojej praxe sa už ale aj mne stalo, že som RZD ani Hlásenie nerobila. Odovzdala som komplet mzdovú evidenciu a mzdové listy, Potvrdenie o zdanitelnej mzde som tiež nevystavila (ale mala som na to svoje dôvody).