mariomario
09.04.15,12:17
Neda sa rozbehnut domacu vodarnicku, ked ju zapnem tak sa sice spusti, zacne tam nieco cukat a potom sa vypne (vyhodi istic) ako keby nevedel otvorit spatnu klapku, ale to je len moj subjektivny pohlad na vec(niesom odbornik).Neviem ci to vypnutie sposobuje pretazenie cerpadla ked nevie otvorit klapku ktora je mozno zaseknuta, mate niekto s tim skusenosti ? aj by som to rozobral len tie casti su uz tak zakusnute a zavity zhrdzavene ze to nebude lahke a ci to nebudem musiet rovno aj odpilit s karboskou aby som rozobral ten privod. dakujem za pripadne odpovede a rady
karol.za
09.04.15,10:26
odmontuj samostané čerpadlo a vyskúšaj ho samostane,podľa toho zistíš ,,kde sa stala chyba,,
karol
:):):):):)
mariomario
09.04.15,10:30
vsak to ze tie casti sa zle odmontuvaju. ale asi sa tomu nevyhnem. moc sa mi to odrezavat nechce, neviem ci sa to podari odkrutit :/ ..
karol.za
09.04.15,10:49
ale??????? chceš aby ti fungovala vodárnička?
zatiaľ vyhadzuje istiť,ešte sa ,,vlúdi,, daľšia chybička istič sa môže ,,zaseknúť,, to si ani nechcem pripúšťať že v polohe zapnutý a tým pádom vodárnička bude niečo nové potrebovať,tipna si asi čo
vlado 33
09.04.15,12:51
Nemusíš nič demontovať, chyba bude v čerpadle. Do vodárničiek sa používajú obehové čerpadla, to znamená, pokiaľ by sanie alebo tlaková voda boli uzavreté, bude sa voda otáčať s lopatkami a k žiadnemu extrémnemu nárastu tlaku nedôjde. Chyba môže byť: skrat elektromotora, prekážka v lopatkách, zadreté ložisko čerpadla alebo el. motora
mariomario
09.04.15,14:47
minuly rok este islo to cerpadlo bez problmov, po zime som ho chcel spojazdnit a pri zapnuti sa roztocil a zaroven bolo pocut cukanie a na to sa vypol, mohol sa zadret aj ked tam mam filter a celu zimu sa nepouzival ?
mariomario
09.04.15,14:49
neviem niesom odbornik na danu temu preto sa pitam tu. musim to zdemontovat alebo vymenit privodne potrubie ak by bola zla ta klapka ..
vlado 33
09.04.15,15:15
Síce neviem o aký typ vodárničky sa jedná, na kovových častiach sa vytvorí hrdza ktorá bráni po zime ľahkému pretáčaniu turbínky. Niekedy po zime to mám tak zaseknuté, že musím použiť hasák na uvoľnenie. Demontuj motor a popretáčaj čerpadlo či ide ľahko.
mariomario
09.04.15,15:34
toto ma nenapadlo skusim dik ;-) ..
vlado 33
09.04.15,15:34
Alebo iba demontuj zadný kryt motora kde je vrtuľa chladenia. Jemne vyskúšaj či sa pretáča ľahko, pokiaľ nie, opatrne stiahni vrtuľu a rotor popretáčaj hasákom (opatrne).
mariomario
09.04.15,15:37
hej skusim to, zajtra s do toho pustim, dnes to uz nema vyznam, ale dik moc za radu, toto by aj mohlo byt ono.
apola
24.04.20,14:22
Nedá sa mi ani hasakom pootocit,mám dole vrtulu ventilatora
misoft
24.04.20,15:45
Tým hasákom si radšej nastav kalendár!