slovakiamail
09.04.15,14:12
Ahojte,

s ex sa rozvadzame a chcem striedavu osobnu starostlivost v tyzdennych intervaloch.
Travili sme s dcerou den co den na ihrisku, moc mi chyba a priznam sa neviem si predstavit, ze ju mam mat len obcas.

Mala ma 7 rokov, je v 1. rocniku ZS. Zije s matkou u rodicov bez partnera.
Trvam na striedavke (SOS) ale sudkyna a aj pravnik ma upozornovali, ze nie kazde dieta to zvladne.

Treba brat ohlad na malu, len ked nebudeme spolu, nema sa ako budovat vztah otec vs. dcera.

Ked budem i nadalej trvat na SOS zase mozem ohrozit dcerine psychicke zdravie.

Ex samozrejme nesuhlasi ale to ma nezaujima, berem do uvahy len malu.

Ake mate prosim skusenosti ale prosim realne? Cital som asi vsetko co je na nete o SOS.

Mame ist na posudenie k baby psychologovi.

Mala je moja malá časť.

Dakujem.
veronikasad
09.04.15,12:20
chýba tu vek dieťaťa
veronikasad
09.04.15,12:21
ex žije s novým partnerom ?
avalik
09.04.15,12:46
Uprav si názov otázky aby bolo jasné o čo ide ... skratka SOS sa používa väčšinou v inom význame.
slovakiamail
09.04.15,13:28
Odpovede som vlozil do otazky vyssie
avalik
09.04.15,14:07
este dopln ako daleko od teba zije dcera -ci je to v ramci obce alebo je tam nejaka velka vzdialenost, ktora by vyzadovala aj zmenu skoly pocas str. starostlivosti
veronikasad
09.04.15,14:59
ako chceš riešiť povinnú školskú dochádzku počas striedavej starostlivosti ?
slovakiamail
10.04.15,12:10
Dceru by som do skoly vozil
slovakiamail
10.04.15,12:11
10km
arizona
10.04.15,14:11
Naozaj ti tazko poradit,lebo kazde dieta moze kazdotyzdenne zmeny a stahovanie z domu do domu prezivat inak...Ty svoje dieta poznas najlepsie. Z tvojho prispevku citit, ze mas k dcere vrucny vztah, takze sa rozhodni spravne :-)))

Urcite sa porozpravaj s tou detskou psychologickou,ona po vyseteni bude vediet tiez odhadnut situaciu a poradit. A hoci je dieta male, urcite ma svoj nazor,porozpravaj sa aj s nou, vysvetli jej vhodnym sposobom,co ju caka...

Tiez bude vela zalezat aj na tom, ci dieta pozna obe miesta bydliska, ci tam ma kamaratov,rodinu a pod. Aby sa necitilo odtrhnute od kolektivu,spoluziakov,ci inych clenov rodiny.

Mrkni aj na stranku www.striedavka.sk, tam si radia rodicia o striedavej starostlivosti
alaya1
10.04.15,15:55
Odpoviem ako clovek, ktory sa v praxi s podobnymi situaciami stretol. Tato striedava starostlivost je dobra tak akurat pre toho rodica, ktory chce byt s dietatom a nema na rozvodovom sude priznane dieta do osobnej starostlivosti. Nie som zastancom toho modelu vychovy dietata.

Dieta tym, ze zije napr. tyzden tu a tyzden tam, ma narusene socialne vazby, zije v dvoch odlisnych domacnostiach a tazko sa v tom orientuje.
Striedava strostlivost je vyhodna pre rodicov, ktori sa rozisli v pokoji, nakolko si cez dieta aj napr. kupovanim jeho pozornosti nebudu riesit vzajomne problemy, ci averzie.

Vyhodne je to aj pre tych, ktori si chcu znizit vysku vyzivneho, lebo pri sriedavke je to tak, ze plati jeden druhemu aj obratene.

Chod k psychologovi a urobi s dcerkou testy. Ona je vo velmi chulostivom veku, kedy sa na jej dalsom vyvoji osobnosti velmi vyrazne zapise kazda zmena, ci pozitivna, ci negativna.

Nepopisujes, ci zijes s inou partnerkou, lebo ak ano, treba si to o to viac rozmysliet.

Zelam len to, aby sud rozhodol v prospech dietata
lacotinka
10.04.15,16:07
Na 99% je to tak, že ak sa niečo rozbije, tak je to rozbité

Porozmýšľaj o tom !!!!!
lacotinka
10.04.15,21:21
Zas sa tu realizoval jeden skostnatený frfľoš

btw
NIE SOM povinný polla neho radiť = odpovedať na to, čo sa pýta !!!