Zuzana Batorkova
09.04.15,18:46
dobry den sestra v čechach na umelom oplodneni a bola na rizikovom tehotenstve. a v čechach navštevovala aj lekarov. maly sa narodil cisarky rezom. požiadala o prispevok po narodeni v čechach kde jej bolo zamietnute. potom posielala papiere na slovensko kde jej prispevok zamietli a nema nan že vraj narok. trvaly pobyt ma na slovensku no prechodny ma v čechach a ma tam aj lekarov.
Anik
09.04.15,17:21
mimochodm dieťa je akej národnosti
veronikasad
09.04.15,17:32
Príspevok pri narodení dieťaťa

V zmysle nového zákona č. 383/2013 Z.z. o príspevku pri narodení dieťaťa a o príspevku na viac súčasne narodených detí a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý je v platnosti od 1.1.2014, je podmienkou na priznanie nároku na dávku trvalý pobyt a bydlisko oprávnenej osoby a dieťaťa v SR.

„Bydlisko“ je v zákone definované ako miesto, kde má oprávnená osoba a dieťa sústredené najdôležitejšie záujmy na základe objektívnych kritérií, ktorými sú najmä dĺžka pobytu, výkon zárobkovej činnosti, povinné verejné zdravotné poistenie, poskytovanie zdravotnej starostlivosti, bývanie s rodinou, návšteva predškolského zariadenia, plnenie povinnej školskej dochádzky.

Keďže zákon ustanovuje za podmienku nároku skúmať aj bydlisko oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky, úrad je povinný preveriť bydlisko oprávnenej osoby v SR a posúdiť nárok na dávku.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/statne-socialne-davky/prispevok-pri-narodeni-dietata.html?page_id=1190

S dieťaťom žije v Čechách alebo na Slovensku (bez ohľadu na trvalý pobyt) ? Pojem "bydlisko" máš vysvetlený na stránke UPSVaR.
arizona
09.04.15,17:46
dalsie duplicity som ti vymazala. Otazku staci zadat raz!
Anik
09.04.15,17:55
zakladanie tém jej ide odpovede už menej
veronikasad
09.04.15,18:46
Milan, ako súvisí táto tvoja odpoveď s témou ?
Zuzana Batorkova
10.04.15,04:37
maly ma slovenske občianstvo a trvaly pobyt na slovensku no doktorov v čechach a prechodny pobyt
ivka70
10.04.15,05:16
Ak si precitas pravidla porady, musi.
ivka70
10.04.15,05:17
A co jej napisali v odovodneni, prco jej ho zamietli?
ajka432
10.04.15,07:10
Na Slovensku podla novych predpisov nema narok, pretoze ma centrum zaujmuv CR. V CR na porodne nie je automaticky narok, ale musi splnat kriteria. Posudzuju sa prijmy rodicov za posledne tri mesiace a nesmu presiahnut urcitu vysku. V CR ma porodne dosiahnu vacinou len nezamestnani a socialne priúady.
tannenkau
10.04.15,07:41
Ivka.

Keby si bola trošku zorientovaná v "praktických pravidlách" Porady, tak vieš, že NEMUSÍ

a pre mňa to platí odvtedy, ako kvolivá mne Ryško porušil vlastné pravidlá
včetne čítania SS
misoft
10.04.15,14:43
Chceš? Drbnem.....:D
lacotinka
10.04.15,14:51
Softík.

Fakt mám podozrivo zlý pomer
4 (z toho iba 3 neužitočné ) : 8 (užitočným )

takže buchjutam

PS
mintenker/kontenkermine :D
veronikasad
12.04.15,08:39
Kde má lekára a akú zdravotnú poisťovňu ?
Zuzana Batorkova
13.04.15,08:37
v čechach a česku no bude choit často aj na slovenko tek bude mat qaj slovenskych podlaq potreby ked tam bude