nikulik
19.05.06,11:25
Ahojte, potrebovala by som od Vás radu. Dnes mi pracovníčka priniesla ukončenie PN-ky. Bola na PN-ke od 11.07.2005. Takže ak idem vyplňovať tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na nemoc. dávku aké rozhodujúce obdobie použijem? Minulý rok, pretože tento rok nič nezarobila?
Jara
19.05.06,09:29
Píšeš že ide o ukončenie PN od 11.07.2005. Potvrdenie si predsa musela dávať na začiatku PN do SP, t.j. po 10 dňoch náhrady príjmu si dala do SP aj potvrdenie o príjme z roku 2004. Takže teraz tam maš odniesť len ukončenie PN.ky, nie? Nerozumiem ti...
DanielaSL
19.05.06,09:29
Vysvetli podrobnejšie , nerozumiem ti dobre . Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi sa predsa dáva v čase , keď má začať vyplácať SP nemocenskú dávku a nie pri ukončení PN.
jankasm
19.05.06,09:31
Súhlasím, pri ukončení PN už len zanesieš na SP potvrdenie o ukončení PN.
A takisto nezabudni aj na ZP.
nikulik
19.05.06,09:37
:eek: ....no jasné. Ano, dobre ste to pochopili, teraz mi ťuklo, že vlastne potvrdenie sa dáva len za začiatku PN.
Ospravedlňujem sa za zbytočne založenú tému, ale pomýlil ma starý rok, lebo v starom roku som našla pri ukončení PN aj vypísané potvrdenie. A až teraz ako ste mi odpovedali som si spomenula, že mi vtedy volala ta dotyčná pani zo SP a povedala, že pri ukončení potvrdenie netreba už.
Ďakujem veľmi pekne za upozornenie. Už som asi prepracovaná, potrebujem už aspoň jeden víkendik voľna.:D
nikulik
19.05.06,09:41
Ale mala by som ešte jednu otazočku na Vás, trošku mimotemy ale potrebovala by som to vedieť. Ked jej skončila PN k dnešnému dňu, tak na potvrdenie od lekára napísem-do zamestnania nastúpil dňa 20.05.2006 alebo 22.05.2006? Aby tam nahodou nemala potom dieru tie dva dni v SP. Ako to má byť správne?
jankasm
19.05.06,09:42
Ja myslím, že 22.5. pretože sobota predsa nie je jej pracovný deň. A nijaká diera by tam podľa mňa vzniknúť nemala.
Tweety
19.05.06,09:45
Ale mala by som ešte jednu otazočku na Vás, trošku mimotemy ale potrebovala by som to vedieť. Ked jej skončila PN k dnešnému dňu, tak na potvrdenie od lekára napísem-do zamestnania nastúpil dňa 20.05.2006 alebo 22.05.2006? Aby tam nahodou nemala potom dieru tie dva dni v SP. Ako to má byť správne?Ak nastúpi zajtra na zmenu tak 20.5., ak začína pracovný týždeň v pondelok a aj nastúpi, tak 22.5.
nikulik
19.05.06,09:49
Myslím, že som stále doteraz písala nástup hned v sobotu, a nic mi na to nepovedali v SP, ale keď môže byť aj v pondelok tak dám pondelok. Ďakujem veľmi pekne, prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa a ešte krajší víkendík...:)