EKO-HAUS
10.04.15,09:21
Chcela by som sa opýtať, každý deň na konci dňa vyberiem z VRP čiastku, ktorú som zinkasovala (výberom) a používam ju na bežný chod prevádzky. Je potrebné túto čiastku najprv odniesť do banky? (ako dotáciu), alebo ju môžem používať na financovanie bežných výdavkov priamo?
sana12
11.04.15,04:00
Nie, nie je potrebné odniesť do banky. Môžeš použiť na financovanie bežných výdavkov.
marjankaj
11.04.15,06:43
No a pri vklade si do tej virtuálnej pokladne tú hotovosť aj skutočne vložil? Alebo tvoj zákazník? Tie virtuálne pokladne sú prevratným vynálezom, porovnateľným s vynálezmi Edisona.
Včera mi kamoš ukazoval, ako sa vyberajú peniaze z virtuálnej pokladne. V mobile vyťukal výber 48,62 €. Vo vitruálnej pokladni zostala 0, ale jemu v peňaženke nepribudlo nič, a určite ani na účte v banke.:rolleyes:
veronikasad
11.04.15,07:11
Janko, ale v peňaženke mu pribudli euráčiky keď robil platbu cez VRP. Zatial čo v ERP sa dennou uzávierkou zostatok nuluje, vo VRP sa denná uzávierka nerobí, preto sa zostatok kumuluje a je kontrolovaný zo strany DU rovnako ako pri ERP. Preto treba robiť tie výbery, aby si používateľ nevyrobil pokutu pri príp. kontrole.
marjankaj
11.04.15,07:21
Veronika v ERP kontrola otvorí šuflík, spočíta peniaze a stav porovná.
Ale aké peniaze spočíta vo virtuálnej pokladni? A čo porovná? Toto riešenie nám určite bude závidieť celá EÚ.:eek:
veronikasad
11.04.15,07:24
Kontrola prebieha rovnako ako pri ERP. Namiesto šuflíka ti stačí pančucha, len nesmie byť deravá ...
Porovná hotovosť so zostatkom vo VRP.
veronikasad
11.04.15,07:27
Bola som na bezplatnom seminári DR k VRP, názorne ukazovali jednotlivé operácie cez VRP.
marjankaj
11.04.15,07:29
No neviem, či taxikár nosí pančuchy.:eek:
veronikasad
11.04.15,07:32
Musí nosiť dve peňaženky, jednu pri VRP, druhú v zadnom vrecku nohavíc. V tej prvej nesmie mať vyšší zostatok ako vykazuje VRP.
marjankaj
11.04.15,07:40
Musí mať dve peňaženky? Aký zákon mu to nariaďuje? A ak nemá vydať zákazníkovi, tak si má ísť rozmeniť do banky?
A musí mať mobil, internet a kopec ďalších "nepotrebných" vecí? Na rozdiel od iných podnikateľov? Za čo sú takto trestaní?
A ak vezie zákazníka trebárs do Košíc, tak na spiatočnej ceste nesmie nikoho zobrať aj keď je sám v aute?
To sú vraj "zákony pre ľudí"
veronikasad
11.04.15,08:23
Janko, nemusí mať dve peňaženky, len v tej pri VRP nesmie mať vyššiu hotovosť ako eviduje vo VRP. A prečo by nemohol na spiatočnej ceste zobrať. Ani ty sám neveríš, že ho viezol zadarmo.
Namiesto VRP môže mať prenosnú ERP, nepotrebuje mobil, tlačiareň, ani kopu ďalších zbytočností.
Myslím, že najviac gágajú "trafené husi" - lekári, taxikári ... cez ktorých prechádza kopec nezdanených peňazí. Drobní obchodníci s oveľa nižším obratom ERP musia používať už niekoľko rokov.
nika.sum
15.04.15,04:42
Tiez rozmyslam nad VRP, mam len zopar platieb v hotovosti do roka. Vobec nemam ponatia ako to funguje. Ked to spravne chapem, tak prijmem uhradu fa cez VRP a mozem to vzapati vybrat z VRP?
veronikasad
15.04.15,07:53
ano