Nonni
10.04.15,08:56
Dobrý deň viem že tu toho bolo popísaného už vela,no pár vecí by ma k tomu ešte zaujímalo...Viem že sa treba registrovat pri prekročení sumy 14000€ o IC DPH...Chcem sa spýtˇat keď mi ludia pošlu tovar naspeť a ja ho vrátim dodávatelovi do UK toto si môžem odpočítať z tej sumy?A písal som angličanom či im potom ak to prekrocím môžem poslať Vat číslo a oni že nie že posielajú iba koncovým zakazníkom...Tak čo s tým teraz?Oni mi to bez DPH nedajú a ja predsa nemôžem platiť DPH aj tu aj tam...Existuje vela e-shopov ako ja mame ten isty tovar,majú viacej zakaznikov,viacej odberatelov,tak ako to riešia?A tovar odoberajú veselo aj nad 14000€ :D ďakujem Veľmi pekne za odpovede Norbert
KEJKA
10.04.15,18:19
..................Viem že sa treba registrovat pri prekročení sumy 14000€ o IC DPH...................
registrovať sa treba PRED prekročením uvedenej sumy, t.j. sleduješ obrat a ked vieš, že najbližším nákupom tú sumu prekročíš, najskôr si musíš vybaviť registráciu a ten tovar už objednať pod ičDPH.
Tým je zodpovedaná druhá otázka - od nákupu nič odpočítať nemôžeš.

Problém, že ti na VAT nepredajú, ja nevyriešim. Môžeš si založiť druhú firmu a zasa nakupovať na ňu - obrat sa sleduje za kalendárny rok.
Nonni
12.04.15,06:01
No tak osobne môžem zavrieť krám...:D To teda vymysleli perfektne..:( A pritom by som neodvadzal nic-samozdanenie...A takto mám nervy a nemôžem sa pohnúť a musím to drzať pod 14000€ ročne...Ach jo....
KEJKA
12.04.15,17:59
žiadne samozdanenie - ak sa zaregistruješ podľa §7, tak iba DPH zaplatíš, ale neodpočítaš.