Jara
19.05.06,11:26
Prosím niekoho kto robí v Money S3 mzdy o radu. Doteraz keď som mala pracovníka na DOVP zadala som si výnimku výšky VZ č. 6 a pekne mi stiahlo daň a 0,8% na SP. V novej verzii však už neexistuje tento spôsob. Ako a kde zadať, že ide o dohodára? Toho jedného si trebars urobím aj ručne, ale pre budúcnosť. Nová verzia a žiadne inštrukcie... :confused:
Jara
19.05.06,09:46
Nikto mi neporadí? Vlasti ty nerobíš v Money?
neznama22
19.05.06,10:00
Ahoj,

neviem či som ťa pochopila správne, ale to čo som pochopila, tak to sa pokúsim vysvetliť.
V prípade ak máš dohodára, tak:
1/cez Mzdy/Pracovné pomery - si vytvor pomer pre dohodára, kde budeš mať zvolené, kto čo platí.
2/cez Mzdy/Zamestnanci na karte konkrétneho zamestnanca si daj Údaje platné od...(od kedy je dohodár) a druh prcovného pomeru si zvoľ Dohodár (ten čo si si vytvorila).
3/ čo sa týka výšky vymeriavacieho základu, tak tiež na karte zamestnanca v záložke Mzdy a spodnej podzáložke Platby si v okienku Výška VVM vyplň konkrétne číslo.
Keď spracuješ mzdy a budeš podávať výkazy pre ZP a SP, tak by sa ti to malo prejaviť.

Dúfam si chcela niečo takého, ak nie, tak prepáč, ale nepochopila som tvoj problém.
Jara
19.05.06,10:54
Draha neznama, ďakujem že si tak obšírne popísala tento problém, ale toto všetko mám tak ako si napísala. Robím v tomto programe už 3 roky. Ide mi práve o tú novú verziu programu v ktorej už sa nedáva v podzáložke Platby v okienku Výška VVM konkrétne číslo. Tam sa doteraz dávala 6 na DOVP. Teraz ale je zmena a už to neplatí. Mám verziu 10,051. Skúšala som to urobiť tak isto ale musela som to urobiť ručne tých 0,8 % pre SP. No vieš, môže sa stať že zabudnem dať ručne...
neznama22
19.05.06,11:27
Lenže v novej verzii 10.051 sa s výnimkou výšky VZ nemenilo nič. Ono to zostáva zachované, ako to bolo predtým. Čo len viem, tak sociálna poisťovňa menila kódy pre VVZ. Skús sa pozrieť na ich stránke.
Jara
19.05.06,11:37
predtym si tam dole mala na tom žltom poličku čísla pre výnimky, teraz máš toto políčko zamrazené. Ja som tam dala 6 ako v predošlej verzii a dala som si dohodára za máj, ale nerobí mi to správne. Aby si to pochopila tak by si musela teraz prijať nového a až tak by si vedela o čom hovorím, lebo asi to nesprávne podávam. Ale nevadí, veď sa k tomu vrátim
neznama22
19.05.06,13:02
Ja viem, že teraz je to žlté políčko prázne. Nie sú tam vysvetlivky. A to preto, lebo sociálna poisťovňa vydala nové kódy a tie si musíš zistiť na stránke SP. Ak si predtým tiež dávala 6 a dávaš to aj teraz, tak v tom je problém. Ja osobne neviem, aké majú teraz tie číselné označenia.:confused:
charmsoft
04.06.06,06:07
Ahoj, mohl by mi nekdo prosim poslat licencni cislo na money 10.051. Prosim
Atreides
05.06.06,04:58
Charmsoft dufam ze iba zartujes!!!! Ak si si to nevsimol, toto je seriozna diskusia a nie cierny trh s cracknutym softverom. Mozes si stiahnut bezplatnu start verziu http://www.money.sk/nastiahnutie/start/.