mondes
10.04.15,14:29
Ahojte, prosím Vás, syn bude mať narodeniny a zmyslel si, že chce ďalekohľad. Ale ja s manželom sa v tom nevyznáme. Nechcem úplne detský, ale na druhej strane ani moc veľký a hlavne nie drahý. Zaujímalo by ma, aké parametre by mal mať. Totižto vyhliadla som si jeden v poľovníckych potrebách za cca. 40 eur, mne sa zdal dobrý, ale vraj podľa predávajúceho je to šmejd, že tie sklá sa zahmlia a za pol roka nebude cez neho nič vidno. A ponúkol mi za 120 eur, no mne sa zdá moc drahý. Syn nie je nejaký vášnivý "pozorovateľ". Prosím Vás, ak máte skúsenosti, že aký nie a aký áno, tak poraďte, prípadne dajte nejaké dobré linky. Vďaka.
tannenkau
10.04.15,12:33
9 r. chlapec
" Syn nie je nejaký vášnivý poľovník"

ešte že tak :D

PS
Malému malý
mondes
10.04.15,12:34
Joooj, opravím. :)
tannenkau
10.04.15,12:35
kúp niekde použitý za 10-20 €

a po roku uvidíš
mondes
10.04.15,12:38
Ale kde? A tiež nechcem nejaký úplne hračkársky. Aspoň, aby si mohol priblížiť, zaostriť a neviem, čo ešte by mal taký ďalekohľad mať.
tannenkau
10.04.15,12:41
obyčajný ani iné nevie
iba :
priblížiť
zaostriť
(korigovať oči)

potom sú aj nejaké lepšie
nitkový kríž :D
korekcia Coriolisa
korekcia trajektórie podľa vzdialenosti
buchač
10.04.15,13:37
Základné otázky.
Koľko chceš investovať ???
Hlavné využitie a používanie ?
marjankaj
10.04.15,13:39
A na čo mu to bude?
Chce pozorovať hviezdy a planéty?
Alebo šmírovať holé baby?
misoft
10.04.15,13:48
Hele - kúp mu v Tescu za 1€. Vidieť cez neho, zaostriť sa dá, je akurát pre neho, ľahký. Keď stratí, alebo rozbije - škoda veľká nebude....
viktorviktor
10.04.15,17:52
tu máš po 33€, zvačsenie 10x udrží v ruke, 20 x musí dalekohľad opierať aby nebol pohľad roztrasený, keď ho nebude hádzať do rybníka za túto cenu mu to úplne postačí,

http://www.mader.sk/dalekohledy?page=1
Peggynka
10.04.15,17:52
Pre takého chlapca by som kúpila toto:http://www.dalekohlady.sk/?produkt=1085
Dajú sa kúpiť aj lacnejšie,lenže sú ťažké (hmotnosť sa pohybuje od cca 760g),čo je ,myslím, pre takéto dieťa veľa.
buchač
10.04.15,18:02
Presne .

Na ten istý som myslel aj ja, len som v podstate čakal na odpoveď ohľadom ceny.

Svoj účel splní aj ako iný a plus sú tam tie prídavky.
Síce za tie isté love sa dajú aj iné kukere kúpiť a vcelku solídne, no decku by som práve tento kúpil,lebo je to decko.
mondes
10.04.15,19:55
Ďakujem Vám všetkým, ja som hlavne potrebovala nejaký typ, od ktorého by som sa mohla odraziť. A natrafila som na ďalekohľady značky BRESSER, na stránke ďalekohľady.eu. To mi poradil pán, ktorý opravuje ďalekohľady. Čo sa týka ceny, jasné, že by som chcela čo najlacnejší, ale na druhej strane nie detský. Ja som bola ochotná dať zaňho cca. nejakých 30 euro, no manžel povedal, že za také peniaze sa nedá kúpiť poriadny ďalekohľad, len šmejd a že sú to vyhodené peniaze. A chcel mu kúpiť od známeho za 120 eur. Uff. A to sa mi zdá už prehnaná cena pre chlapca, ktorý si len tak zmyslí, že chce ďalekohľad a hotovo. A preto som si zvolila zlatú strednú cestu a zrejme objednám za cca. 50 eur (to mi odporučil pán z tejto stránky ďalekohľady.eu, vraj pre takého chlapca to stačí. (Aj tak sa mi to vidí veľa, ale čo už. Aspoň dobre vyzerá a je lacnejší ako 120 eur.) Takže vďaka Vám všetkým za príspevky a rady.
viktorviktor
13.04.15,19:53
miselito
04.05.15,10:31
Ahoj,
ja som si kedysi v obchodnom retazci Lidl kupil dalekohlad Bresser 12x32 a bohate stacil. Nosil som ho do prirody a nikdy sa nestalo, ze by mal zahmlene skla, resp. ze by s nim bol iny problem. Velmi dobra kvalita obrazu, jednoducha manipulacia. Som si isty, ze tvojmu pozorovatelovi to bude stacit :D