marko_77
11.04.15,12:57
Zdravim.
Som SZC a potrebujem spravit uctovnictvo za rok 2014, najde sa tu niekto kto sa v tom vyzna a pomoze? Samozrejme nie zdarma. Dal som si odklad 3mesiace.

Par veci:

- kupil som nove auto, na zivnost, tak ho tam supnem, auto bolo kupene v aprili 2014, dovtedy by som dal sukromne ine auto ze som pouzival na podnikanie. Dan z motorovych vozidiel je zaplatena na obe auta.
- potom mam klasicke fakturky, mesacne vyplaty a ine prijmy a vydavky, nemyslim, ze to mam zlozite a vela toho.

Doplnujuca otazka: robil som na zivnost, chodili vyplaty. Od 15.4.2015 uz budem mat klasicku pracovnu poziciu ale socialku azdravotne vraj za zivnost bude platit aj nadalej v tej vyske odpovedajucej mojmu platu, aj ked zamestnavatel od 15.4 to bude vsetko platit za mna a nejako sa mi to nepaci, lebo prijem zo zivnosti uz bude len par stovak mesacne. Rozmyslam, ze zrusim zivnost a zalozim novu na niekoho blizkeho, lebo par faktur musim este riesit v buducnosti. Co s tym autom? ako sa to riesi? ked som ho minuly rok kupil, co teraz s nim?

Proste potrebujem nejaku uctovnicku, ktora aj nieco vie.

Kontaktujte ma: marko.dulius@gmail.com

Dakujem
Marikaby
14.04.15,08:15
Odporúčam pozastaviť živnosť (neskôr možno aj celkom zrušiť), aby nebolo treba odvody platiť aj zo mzdy aj zo živnosti. S autami nie je problém. Otázka je, či ste viedli evidenciu jázd na súkromné auto, alebo nie (od toho závisí účtovanie nákladov). Treba pouvažovať, či je vhodné nové auto vložiť do firmy ak chcete rušiť,resp. pozastaviť živnosť? Ak máte záujem o spracovanie dan. priznania, môžete sa mi ozvať.