m412
11.04.15,13:01
Ahojte,
som na rodičovskej dovolenke, moje dieťa ma 8 mes. Volajú ma späť do práce no ja chcem ostať doma až do dovŕšenia 3 r.môjho dieťaťa. Pozvali ma na osobné stretnutie do firmy v ktorej pracujem a zastrašili ma tým, že ak sa teraz nevrátim, po 3 r. sa už nebudem mať kde vrátiť, pretože moje oddelenie na ktorom som pracovala bolo zrušené a vzniklo nové s iným názvom. Môže ma zmena názvu oddelenia pripraviť o miesto aj keď pracovná náplň na novom oddelení ostáva rovnaká ako na starom? Oddelenie ,, Technológie,, sa premenovalo na ,, Vývoj,,. Bola som síce prijatá ako technológ a nie ako vývojár no teraz by ma chceli späť ako vývojára. Nie je to tak že by mi mala firma po 3r. ponúknuť iné miesto adekvátne môjmu vzdelaniu?
Ďakujem
ivka70
11.04.15,11:17
Moze, pretoze zrusenim oddelenia bolo zrusene aj tvoje pracovne miesto a z toho dovodu ti po skonceni PP mozu dat vypoved.
To, ze vzniklo ine miesto na inom oddeleni nema vplyv na tvoju vypoved. Ak zamestnavatel po skonceni tvojej RD bude mat miesto zodpovedajuce tvojej kvalifikacii, musi ti ho ponuknut, ale ak take volne miesto mat nebude, dostanes vypoved.
veronikasad
11.04.15,16:19
Miesto zodpovedajúce nie kvalifikácii, ale zaradeniu v pracovnej zmluve ...