TaraNoelle
11.04.15,19:02
Zdravím poraďákov, práve som zistila, že som sa mala registrovať na DÚ podľa par. 7a. Som neplatca dph a dávala som si reklamu cez facebook a google adwords. Čo teraz ? Dostanem nejakú pokutu ? Živnosť mám založenú necelé dva mesiace a už toto, nevediem učto, iba daňovú evidenciu. Zle som si pozrela zákon o DPH a myslela som si, že to platí, ak ja poskytujem služby do zahraničia a teraz, keď mi došla fa z facebooku a všimla som si, že tam nie je dph, že to je nejaké divné, tak som si to znovu prečítala v zákone a svitlo mi, že prúser. Ja som sa v tom paragrafe sústredila pred tým na tovar a tie služby som nejako rýchlo prebehla a neuvedomila som si, čo to znamená. Čo mám urobiť ?
Tweety
11.04.15,17:03
Požiadaj o registráciu.
TaraNoelle
11.04.15,17:05
ale čo s tými faktúrami PRED registráciou
Tweety
11.04.15,17:18
obrátila by som sa na dodáv. a požiadala o opravu faktúry
TaraNoelle
11.04.15,17:20
no, bohužiaľ, google mi neopraví fa, tam to je rovno napísané, že faktúry neopravujú ak je niečo zle zadané z mojej strany. A keď si to nedám do výdavkov, ale ako súkromná osoba a niekde doplatím DPH, to sa nedá ?
TaraNoelle
11.04.15,17:35
inak jedná sa o dph 8,42 eur, dúfam, že pokuta nebude niekoľkonásobne vyššia
TaraNoelle
13.04.15,07:44
Dnes som sa bola registrovať a som z toho nejaká prekvapená. Pýtala som sa pani na registrácii, či teda spätne sa nedá, povedala že nie, to mi ale bolo vopred skoro jasné, potom som sa opýtala, či mám tú faktúru teda dať do priznania za apríl (je z marca) a ona, že "mi nie sme poradňa", toto ma prekvapilo teda dosť a potom sa pýtam, že či mi vie povedať, kto je moja správkyňa dane a ona že žiadnu nemám, tak toto ma prekvapilo tiež. V práci, keď niečo nevie naša účtovníčka ako urobiť, tak volám správkyni aby nás usmernila, dosť ma to dezorientovalo. Tak to naozaj aby som všetko riešila cez poradu, lebo keď si čítam zákony, tak viem si to vysvetliť minimálne dvomi spôsobmi, takže neviem sama prísť na to, čo sa berie ako správne.
martinez
13.04.15,08:58
a z akeho statu je faktura od facebooku ? ak je z EU, tak si mala poziadat o reg.podla §7a... ak je zo statu mimo EU, registracia podla §7a nie je potrebna a dan bolo potrebne odviest podla §69,3 pricom na danovom priznani zaskrtnes "Osoba povinna podat danove priznanie podla §78,3"
TaraNoelle
13.04.15,09:37
írsko, ale už som sa bola dnes registrovať, ale keďže mi na nič na daňovom neodpovedali, tak to urobím tak, že to dám do priznania za 04/2015, lebo síce stíham 03/2015, ale za marec nie som registrovaná a budem čakať akú pokutu mi vyrúbia :(