3cfsp
11.04.15,20:57
Okresný súd rozhodol vo veci, voči tomuto rozhodnutiu bolo podané odvolanie na Krajský súd. Ako žalobca som na Okresný súd podal späťvzatie žaloby. Na moje prekvapenie žalovaný mi priniesol ukázať list od Krajského súdu (zhodou okolností ho predo mnou otvoril ), ktorý obsahoval originál môjho späťvzatia žaloby teda aj s pečiatkou o doručení a pravdepodobne aj s vyznačeným poradovým číslom na prvom liste vpravo hore. Žiadne zdôvodnenie alebo sprievodný list nič... Vie mi prosím niekto poradiť čo v takomto prípade urobiť, resp. čo tým chcel súd povedať?
Ďakujem.
Mária27
11.04.15,19:24
To musel ísť o omyl úradníkov na súde - niekedy to skutočne riadne popletú. Informuj sa v podateľni okr súdu.
avalik
11.04.15,19:47
Píšeš o vrátení dokladu ale vlastne tvoj originál (späťvzatie žaloby) bol doručený žalovanému ... a to nie je vrátenie.

Otázka je, či späťvzatie žaloby malo byť v origináli doručené žalovanému (alebo si podal viac výtlačkov a jeden z nich mu zaslali) ... alebo to tetušky poplietli ako píše Mária27
3cfsp
12.04.15,04:45
Ďakujem za odpoveď. Budem veriť, že to bol omyl. Skúsim to teda poslať ešte raz.
3cfsp
12.04.15,04:47
Ďakujem za odpoveď. Všetko čo bolo podané bol len ten jeden originál. Takže asi Mária27 mala pravdu.
avalik
12.04.15,07:43
naco posielat este raz? ved nahliadni do spisu a zistis ci tam je ulozena kopia a original omylom zaslali zalovanemu
tannenkau
12.04.15,08:09
A teraz trochu poriadku :
ty si žaloval
(pravdepodobne na OS aj vyhral)
proti rozhodnutiu OS sa niekto odvolal na KS
ty si na OS podal spaťvyatie
žalovaný dostal list z KS
v tom liste bolo tvoje spaťvzatie na OS (s prijímacou pečiatkou koho ??? : OS , či KS )

Zatiaľ OK ?

Jedno z možných vysvetlení :

OS aj KS je tak ako ja popletený vašim správaním

žalujete sa
odvolávate sa
spaťvzaťujete sa
ukazujete si listy
(už len aby ste si nezačali ukazovať volačo iné :D :D )
3cfsp
12.04.15,13:11
Áno, verím, že to celé znie pomotano, ale okolnosti sa menili takým spôsobom, že to jednoducho vyzerá, ako to vyzerá.
V tom liste od KS bolo moje späťvzatie, ktoré som doručil na OS. Samozrejme s prijímacou pečiatkou OS - v čase podania späťvzatia bol ešte spis na OS. Na KS prišiel o 4 dni neskôr.
tannenkau
12.04.15,13:14
:D

veď ak ti ukázal list, tak ste sa vari dohodli
tak s čím máš problém ?
3cfsp
12.04.15,13:18
Neviem, ale nemyslím, že by niekto na súde robil kópie dokumentov. Nebol k tomu žiadny dôvod. Späťvzatie obsahovalo aj súhlas žalovaného, takže toho nebolo treba upovedomiť. Do spisu samozrejme nahliadnem. A viem určite, že kópiu dokumentu nikto nerobil
3cfsp
12.04.15,14:05
Že sme sa nedohodli so súdom, V podstate súd akoby o danej veci nevedel.