1m.arek
11.04.15,21:52
Zdravim stala sa mi taka vec. Pri obliekani v kamione som drgol do vysielacky a ta vypadla z hacika rovno na radio zabudovane v kamione. Je to velke radio aj s navigaciu a samozrejme pri mojom stasti praskol dispej. Poistku samozrejme mam tak to riesim cez poistovnu. Zo zvedavosti som si zistoval cenu radia a ci sa neda vymenit len dispej . Servis sa nebude babrat s vymenou niakeho displeja vraj sa meni cely pristroj. Cenu mi zistili niakych 800 az 880 eur a vraj by sa lalo aj niako dohdnut este. Ale, firma v ktorej pracujem ma ten kamion zapozicany alebo v prenajme na niake tri roky. Auto je od predajcu zo ziliny a tam vraj za novy pristroj si uctuju 1200 eur. Tak teraz neviem ci sma chcu obtiahnut u nas na firme alebo predajca zo Za. Tu sumu co som si ja zistoval mi povedali v servise v Nitre.
Vedel by niekto poradit ci mozem napadnut sumu za ktoru to chce vymenit servis alebo mi neostava nic ine ako vyhodit eura len tak niakemu nenazrancovi.
Mám právo si poskodene radio nechat ? zaujma ma kde vlastne skonci...dakujem.
misoft
12.04.15,08:43
Tak po poriadku.
Načo si sa obliekal v kabíne? Vravel si to zamestnávateľovi? Chyba. Mal si povedať, že vypadla, keď pri jazde si natrafil na cestnú nerovnosť... a už by to nebola tvoja chyba, ale poškodenie pri plnení povinností a pri prevádzke vozidla.

A teraz k hlavnému.
Vysielačka - jej umiestnenie bolo nariadené zamestnávateľom, alebo si si to zavesil sám. Upevnenie vysielačky bolo továrenské, alebo kutilské?
V prípadoch odpovedí, že nariadil zamestnávateľ - oponuj tým, že oni porušili povinnosti, keď to umiestnili tak ako umiestnili, upevnenie nebolo dosť stabilné. Teda zamestnávateľ si to spôsobil aj sám.
V prípade, že je to tvoja "iniciatíva" - nuž pykaj. Ak si poistený - nech sa baví s poisťovňou a nie s tebou. Nech poisťovňa trvá len na náhrade za poškodený display _ rádio predsa funguje.
Ak by chceli nové - staré by sa týmto stalo tvojim majetkom (pretože šikulkovia by vymenili display a opäť ho predali) - keby si ho nechali a mali aj druhé - nové - bezdôvodne by sa obohatili a 1200€ je už dosť vysoká suma na tr. čin.
1m.arek
12.04.15,15:21
Tak bol som na jazde s kolegom a keby poviem ze padla za jazdy tak skodu by platil on a to som nechcel ked som to uz zavinil ja. Tu vysielacku si tam on namontoval sam a uchytenie mikrofonu bolo menej nez kutilske kusok drotika a hotovo.
Poistku samozrejme mam len ma to serie ze je poskodeny len displej a oni chcu hned nove radio, ohradili s tym ze v servise sa take veci neopravuju vraj vedia vymenit len komplet radio.
Chcel som vediet kde to stare skonci ci v servise alebo poistovna ma nan narok....ak mam skutocne nan narok bolo by to fajn
A este ma zaujma ci mozem dat niaky podnet na poistovnu ze sa mi nepaci cena za ktoru to servis opravil ? nebudem musiet niako dokazovat ze sa da pristroj kupit lacnejsie ?
dmc
12.04.15,15:47
Pokial mas poistku - Zodpovednost za skodu zamestnavatelovi - vec si riadne oznamil a splnil vsetky podmienky poistnej zmluvy a poistovna prevzala pripad ako poistne plnenie tak nerozumeiem celkom dobre co chces riesit. Samotne riesenie - vymenu a opravnenost riesi poistovna, aj to com im preplati akym sposobom a podobne - ty budes platiti iba spoluucast - ak mas nejaku dohodnutu. Samozrejme ze navrhy a postrehy mozes poslat poistovni - ak ti to nedava spat.
1m.arek
12.04.15,18:01
Viac menej mi islo o to ze cena radia v dvoch autorizovanych servisoch sa lisila o 400 eur co je trocha vela podla mna. Uz to necham na poistovni nech sa dohodnu na sume ...
Dakujem za info a nazor