jonatan hon
12.04.15,12:11
Ahoj. Nesvietia mi zadne svetla a palubne svetlo. takisto mi nesignalizuje akusticky zapnute svetla pri otvoreni dveri. Pri otoceni packy mi idu predne svetla, hmlovka, parkovacky, svetlo pre cuvanie. Mal som rozobraty kryt okolo volantu. nevyznam sa do toho. skontroloval som poistky, vsetky ok. skontroloval som ziarovky, vsetky ok. Nechcem ist do servisu, ak to je maly problem. Mozete mi poradit?? Diky za kazdu radu!
lujza.j
12.04.15,10:28
ak to nie su poistky a žiarovky ....tak asi vyskratované káble.....
misoft
12.04.15,11:38
buchač
12.04.15,12:23
Mal som rozobraty kryt okolo volantu. nevyznam sa do toho. skontroloval som poistky, vsetky ok. skontroloval som ziarovky, vsetky ok. Nechcem ist do servisu, ak to je maly problem

Z malých problémov vznikajú veľké problémy.
Mám osobného automechanika - elektrikára... jedna prkotina niekedy zaberie aj pár hodín hľadania (demontáž, samotné hľadanie, odstránenie....) chyby.
Ono na druhej strane sa dá aj inak. Autoservisy zvyknú mať diagnostiku, ktorá za pár minút chybu nájde...cena cca 20 €.
Zvyšok je o oprave samotnej.
------------------------------------
Ak sa nevyznám, tak sa nemontujem.
Ani svoje deti som neodrodil...nechal som to na známeho gyndoša...;)
tannenkau
12.04.15,12:25
Luíííííííííííííííííííííííí ííííííííí

sa netrep do niečoho, kde nevieš ani základy

ak sú napr poistky OK, tak sotva to budú VYSKRATOVANÉ káble
tannenkau
12.04.15,12:26
Rozumiem , že si altruistka , aj poradiť steš

No ale takto sprosto ?????????? :D
tannenkau
12.04.15,12:28
Prvá rada.

Ak ti nesvieti celý zadok , nechoď na cestu
lujza.j
12.04.15,12:33
ak má kábel narušenú izoláciu a nič ho nedráždi....tak môže fungovať...hej?....
tannenkau
12.04.15,13:13
skrat vyrazí poistku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS1
ak dráždením rozumieš dotyk na kostru, tak áno, funguje

PS2
keď raz pojdeš autom mimo mesta, všimni si na stĺpoch
vodiče úúúúplne holé
a žiadny skratt :D
misoft
12.04.15,17:15
...akurát sú uchytené na izolátoroch....
tannenkau
12.04.15,17:19
čím vyššie, tým dlhšie

akože
čím vyššie napatie,
tým vyššie sú droty od Zeme
a tým dlhšie sú izolátory
jonatan hon
12.04.15,19:06
cital som nejake veci na nete. vraj je to jeden "okruh". poistky su ok. pre istotu som ich vymenil za nove. ale neboli prepalene. ziarovky su ok. volal som s nejakym automechanikom, ten povedal, ze to moze byt spinacia skrinka pri volante, ked otocim vypinacom, tak to zapne len predne svetla. ale moze to by aj prerezany kabel pri rucnej brzde. som z toho jelen. kamarat sa ma prist na to pozriet az v Sobotu!!!. takze jazdit bez svetiel ;( na pokutu. dalej som cital, ze serviz bere 200 a viac euro za taketo nieco. ale uz nenapisali co to bolo
tannenkau
12.04.15,19:32
može byť aj prerezaný káblik :D
(aj keď má aspoň mm2 a je spletaný)
tak asi skor kontakt v spínačke
vicktor
15.04.15,06:56
Opytaj sa tu (po registracii) fordclub.sk, ale este lepsie v servise.
Tu mozeme len spekulovat, ani nepises ci sa to stalo naraz alebo odchadzalo postupne.
Odkial si? Jeden clen fordclubu v BA ma aj Kacko, mohol by cosi poradit. A rad kazdeho klubaka pozyva na kavu.

Odkaz ku komentom: nemuseli ste sa tak pustit do Lujzy, akurat sa zle vyjadrila, ale bola na stope (vy ostatni ste poradili prd) - treba skontrolovat ukostrenie baterie a ci kable kontakty nie su skorodovane.
tannenkau
15.04.15,07:04
Mulo, že ukostrenie batérie :D

že by bola tak sprosto ukostrená, že predok svieti a zadok NIE ??????? :D :D :D

názor (v elektrine) ženy z domácnosti !!!
vicktor
15.04.15,07:17
Mam osobnu velmi podivnu skusenost s elektrinou vo Forde. Sice inaksiu nez je tu opisana, ale veeelmi nelogicku.
A zopar prispevkov na fordclube je tiez zvlastnych.
Nemachruj, nevysmievaj sa, ved ty si neporadil vobec nic.
lujza.j
15.04.15,07:27
Milan daj pozor,aby ti z tolkeho smiehu nenabehla hernia...alebo aj....si si oné:---
tannenkau
16.04.15,05:31
keby si čítal, tak nájdeš, že poradil :
nejazdiť
prerezaný káblik
spínačka
(a ešte aj to, kde nehľadať )