Meggi9
12.04.15,13:22

Ahojte.Nepriznali mi kompenzacny príspevok na hygienu,mám psoriázu.Mieru funkcnéj poruchy mám len 20%.Bola som na neurologickom vysetrení a tam mi zistili ze mám problémi s krcnou chrbticou aj s platnickou,mám este 15dní na odvolanie,mohla by som este dolozit lekárske nálezy s neurológie? Mohol by mi niekto poradit. Dakujem

buchač
12.04.15,11:28
Doložiť môžeš ....ALE ....ajajáááááj....
veronikasad
12.04.15,11:30
aký druh kompenzačného príspevku si žiadala ?
Meggi9
12.04.15,11:40
na hygienu a osatenie lebo mám psoriázu je to dedicná kozná choroba
Meggi9
12.04.15,11:41
preco ajajááááj...
Darina1234
12.04.15,11:44
a mas len jedno lozisko alebo ako mas psoriazu, tam bol dolezity nalez od tvojej koznej doktorky, lebo psoriaza ma fazy, niekedy je klud a niekedy je to skarede, porad sa s tvojou koznou lekarkou
buchač
12.04.15,12:10
Nepriznali mi kompenzacny príspevok na hygienu,mám psoriázu.Mieru funkcnéj poruchy mám len 20%.Bola som na neurologickom vysetrení a tam mi zistili ze mám problémi s krcnou chrbticou aj s platnickou,mám este 15dní na odvolanie,mohla by som este dolozit lekárske nálezy s neurológie?

Mieru funkčnej poruchy určil revízny lekár, takže tam niet o čom.
Ak sú problémy s chrbticou a platničkou, tak to zvyšuje %%% hodnotu na priznanie preukazu ŤZP, no lekárske nálezy od neurológa predsa neovplyvnia dermatologické problémy. Nemajú proste súvislosť.
------------------------------------
Dám príklad :
Jedinec má amputovanú nohu ako následok dopravnej nehody, takže má tie neurologické problémy a tým pádom má aj nárok na zvýšené ošatné.
No ak by si dotyčný požiadal o kompenzáciu na zvýšené-diétne stravovanie, tak proste nepochodí.
tannenkau
12.04.15,12:19
" lekárske nálezy od neurológa predsa neovplyvnia dermatologické problémy. Nemajú proste súvislosť. "

OK nálezy neovplyvnia

Ale ak máš trvalé neurologické problémy
( a napr. si z toho aj nasr.atý :D ) ,

tak sa ti logicky
lachko možu prejaviť aj dermakologicky
buchač
12.04.15,12:27
Dilino....

Takých by bolo plno...lebo veľa ich je už vopred predposratých...
Ale tým stačia aj peľuchy... ;)
tannenkau
12.04.15,13:36
Píšem ti +
Meggi9
12.04.15,14:49
a ten preukaz si mám ako vybavit.
Anik
12.04.15,16:04
reagujem už na základe toho, áe sa pýtaš aj na preukaz ZŤP
miera funkčnej poruchy aj na získanie preukazu ZŤP musí byť aspoň 50 %
pridávam Ti aj link, kde máš informácie, ktoré predpokladám hľadáš
http://www.ebmt.sk/ako-vybavit-preukaz-zdravotne-tazko-postihnutej-osoby/