katka27
19.05.06,13:24
Chcela by som sa opýtať. Mám zamestnankyňu, ktorá 13.01.2006 skončila rodičovskú dovolenku a k tomuto dátumu aj ukončila pracovný pomer.Zostala jej však nevyčerpaná dovolenka, za ktorú jej poskytneme náhradu.Je táto náhrada za nevyčerpanú dovolenku vymeriavacím základom do ZP a SP? Dakujem.
Tweety
19.05.06,11:26
Chcela by som sa opýtať. Mám zamestnankyňu, ktorá 13.01.2006 skončila rodičovskú dovolenku a k tomuto dátumu aj ukončila pracovný pomer.Zostala jej však nevyčerpaná dovolenka, za ktorú jej poskytneme náhradu.Je táto náhrada za nevyčerpanú dovolenku vymeriavacím základom do ZP a SP? Dakujem. Po ukončení PP náhrada nevstupuje do VZ.
katka27
19.05.06,11:33
Dakujem za skorú reakciu. Mám to teda chápať tak, že mám sledovať obdobie kedy jej ju vyplatíme (teda po ukončení pracovného pomeru) a nie za aké obdobie je vyplatená?Dakujem.
Tweety
19.05.06,11:37
Dakujem za skorú reakciu. Mám to teda chápať tak, že mám sledovať obdobie kedy jej ju vyplatíme (teda po ukončení pracovného pomeru) a nie za aké obdobie je vyplatená?Dakujem.Ak by si bola vyplatila pri ukončení PP, tak podlieha odvodom, ale kedže bude mať vyplatenú až po ukončení PP( už nebude zamestnancom spoločnosti) náhrada podlieha iba dani.