bea
13.04.15,17:25
Mám švagrinú, ktorá má 85 rokov a žije sama v byte. Je ešte samostatná, nebolo by dobré niekde ju premiestňovať. Rozmýšľala som o niečom, aby sme boli kľudnejší, či sa jej niečo nestane, keď je sama doma. Dozvedela som sa, že aj niektoré mestá, prípadne mestské časti poskytujú v spolupráci s Asociáciou samaritánov Slovenska domáce tiesňové volania pre seniorov. Napr. aj u nás v Petržalke, len švagriná nebýva v Petržalke, tak by sme jej to chceli zaplatiť. Je taká možnosť. Len pýtam sa, či niekto nemá skúsenosť s touto službou:
http://www.as-sr.sk/19-sample-data-articles/joomla/112-dtv
Viem, že v Nitre a v Petržalke to samospráva zabezpečuje, tak snáď sa niekto nájde a napíše, či mu to pomáha....
Doplním - ešte som našla aj inú službu pre seniorov, len tiež neviem o nikom, kto by to využíval. Takže náhodou o Mobilnom asistentovi ELA ste nepočuli?
http://www.family-care.sk/-family-care-pristroj-ela
korela
14.04.15,12:53
mimotemyV ružinovskej TV tiež ukazovali tento rozbehnutý projekt, založil ho so Švajčiarmi Ing. Oliver Réti, neviem, či ešte funguje.
Je to určite výborná vec, ak to prijme starší človek dobrovoľne, predpokladám, že sa cíti istejšie, a rodina by sa mala cítiť odbremenená.
V rodine prípad, stará pani spadla v kúpeľni, ležala na dlažbe od rána až po príchod dcéry z práce. Až potom sa jej zakúpil mobil. Ale ani ten nemusí vždy pomôcť. Podľa situácie.
Ja by som bola za, keby bol v každej domácnosti, ktorá si to praje.

Čudujem sa, že tu ešte nikto nezareagoval so svojimi skúsenosťami.
Marcel Sedlačko
14.04.15,20:01
Dobrý večer. Zastupujem poskytovateľa tejto sociálnej služby s názvom domáce tiesňové volanie. Túto službu poskytujeme viac ako 7 rokov na celom území Slovenska. Ing. Oliver Réti, spomínaný nižšie, sa spolu s nami touto službou zaoberá. Považujeme túto službu za veľmi prospešnú a vhodnú pre osamelo žijúcich starších ľudí.
veronikasad
14.04.15,20:04
Na Porade sa radí verejne, môžeš prosím poskytnúť informácie o tejto službe aj pre ostatných poraďákov, hlavne v ktorých mestách na Slovensku funguje, aké sú poplatky za jej využívanie a či je možné získať nejaký príspevok (od koho?) ...
Marcel Sedlačko
14.04.15,20:22
Služba funguje naozaj na celom Slovensku. Klienti sa prihlasujú individuálne alebo cestou Sociálnych odborov MsÚ. Spolupracujeme s MsÚ Prešov, Vráble, Lučenec, Nitra, Zlaté Moravce, Partizánske, Piešťany, Bratislava - Ružinov, Staré Mesto, Petržalka. Cena služby je 8,90€ mesačne. V prípade spolupráce s MsÚ tieto službu finančne podporujú. Je možné pripojenie klienta iba v domácnosti alebo mobilná forma, zabezpečujúca pomoc aj mimo domova.
veronikasad
14.04.15,20:23
Ďakujem. Spolupracujete aj s MsU v Prievidzi ?
arizona
14.04.15,20:38
Ja to poznam zo zahranicia,neviem,ako to funguje na SK.
Je to vyborna vec,vela osamelym ludom to dava pocit istoty.
Ale pozor! Komunikator nie je vhodny napr.pre osoby s psych.poruchami,demeciou a pod.
bea
15.04.15,06:25
Ja som si istá, že by to bola veľká pomoc. Len som chcela vedieť, či má konkrétne niekto skúsenosť ako užívateľ...
Inak v Petržalke je to takto:
http://www.petrzalka.sk/oblasti/socialne-veci/domace-tiesnove-volanie/
Marcel Sedlačko
16.04.15,13:09
Zatiaľ nie, ale veľmi radi budeme s každým, kto prejaví záujem. Ak máte na nich dosah a spomeniete nás, budeme Vám povďační.
A v Petržalke je to náš projekt. Momentálne sa púšťame do nového projektu s mobilnou službou, bude to formou telefónu s tiesňovým tlačidlom a okrem hovoru nám telefón sprostredkuje i aktuálnu polohu klienta, aby pomoc mohla byť rýchla a adresná, teda nie iba v domácnosti, ale kdekoľvek vonku.
Šerpo
24.04.15,07:55
Poskytujete túto službu aj v Dunajskej Lužnej? Ak áno, aký je mesačný poplatok?
EditorPO
24.04.15,08:15
Ešte existuje zariadenie NEO, nezávislé od dispečingu. Vo verzii pre pevnú linku, alebo GSM. Núdzové volanie, detekcia pádu, detekcia nečinnosti.... Možnosť pridať ďalšie detektory (dym a pod.)