Valika18
13.04.15,19:45
Takze v aprili 5 som mala 18. Pocula som, ze treba napisat ziadost aby mi vyplatili peniaze z poistky. Diky za rady :-)
ivka70
13.04.15,17:48
Ano, treba.
V poistovni ti povedia, aj to, kedy ti to poistenie presne konci.
Ono to nemusi byt presne na 18stku, zavisi aj od veku poistenia, ci ta rodicia poistili hned po narodeni alebo az o par mesiacov.
avalik
13.04.15,17:49
S cislom poistky (ale myslim, ze staci aj OP) zajdi do poistovne, vypises tlacivo na mieste.
buchač
13.04.15,17:51
DOPLNENIE :

NIE, nie je potrebné vypísať žiadosť.
Valika18
13.04.15,17:58
Ďakujem, čakala som, že niekto bude rýpať za to ako som to napísala atď..
misoft
13.04.15,18:51
Zvykaj si :D. Je to jeho štýl - bez toho štýlu by tu nuda bola. Ale poradil ti.
Tak sa nepaprč....;)
avalik
13.04.15,19:21
buchy ale tu nejde o zrusenie zmluvy, ziadnu vypovednu lehotu ale o poistne plnenie - cize nastala skutocnost dohodnuta pre poistne plnenie -vek poisteneho 18. rokov - tu uz rodic neurobi nic, Valika18 si to musi vybavit sama, najlepsie osobne, samozrejme rodic moze ist s nou ako moralna podpora :)
avalik
13.04.15,20:23
ano otazka je jednoducha - vyplata poistneho plnenia ... a ty si pisal o zruseni poistky co je ale uplne ina vec ... ale ako uz vieme, ty nevies jednoducho poradit, ty sa potrebujes citat :D, takze davam neuzitocne lebo tvoja odpoved nie je na otazku zadavatelky ;)
buchač
14.04.15,04:59
Úprava príspevku vzhľadom k zadaniu otázky.

Zdôvodňovať nemienim....GOOGLE je plno odkazov s relevantnými linkami,ktoré potvrdzujú moje tvrdenie.
========================================
Takže dávam aj patričné ohodnotenie prispievajúcim.
korela
14.04.15,13:10
My sme mali poistené deti od narodenia V Slovenskej poisťovni (boli vzadu na Račianskej). Vedela som od ľudí, že za socíku, keď dieťa dovŕšilo vek 18 r. prišiel na adresu osobne poisťovací agent, či si poistku predĺžia ešte o 5 rokov, alebo si ju nechajú vyplatiť.
Keďže po 89 sa tento štýl spolupráce s poistencom zmenil, čo sme nevedeli, o celú poistku pri prvom dieťati sme prišli, druhé sme ešte zachytili. Bola som tam osobne, nedalo sa nič robiť.

Ešte taká jedna dôležitá poznámka. Osobne som sa bola spýtať v 1991 v tejto poisťovni, ako je to s platením poistného, bolo mi odpovedané, že všetky poistky uzavreté pred 89 sa likvidujú. Bola to doba totálneho bezprávneho chaosu, zneužívalo sa asi všetko, čo sa dalo. Ale človek to pri štátnej inštitúcii nepredpokladal.
.
Valika18, všetko riešte písomne a hneď. Poistka sa vypláca na základe žiadosti. Je to síce podľa mňa právny nonsens, ale je to tak.
korela
14.04.15,13:11
Tiež som ti dala neužitočné. Vlastná skúsenosť je zatiaľ stále neprenosná.
misoft
14.04.15,13:27
"Osobne som sa bola spýtať v 1991 v tejto poisťovni, ako je to s platením poistného, bolo mi odpovedané, že všetky poistky uzavreté pred 89 sa likvidujú. Bola to doba totálneho bezprávneho chaosu, zneužívalo sa asi všetko, čo sa dalo. Ale človek to pri štátnej inštitúcii nepredpokladal. "
Sa mi veriť nechce.......
Všetky? Naozaj? Životné, úrazové, domácnosti?
Pretože syna som mal poisteného pred 89-tym, vyplatená bola normálne na jeho žiadosť - nebola zlikvidovaná.
Domácnosti mám ešte skôr a stále platí....
buchač
14.04.15,13:43
Dušan

Korela je zasa mimo...nechcem rovno povedať, že drísta a trieska dohromady.

Zaujímavé, že mne tiež (ako Tebe) nezlikvidovali poistku.
Možno chcela povedať, že došlo k prefinancovaniu poistiek, nakoľko totalitné by nepokryli nejakú tú škodu...takže je to o niečom inom.

Ale k zrušeniu rozhodne nedošlo.

Mimochodom, Slovenská poisťovňa - Allianz je v poistení majetku najlepšie, čo v tejto republike existuje.
misoft
14.04.15,13:46
Potvrdzujem....
buchač
14.04.15,13:47
V prípade dožitia sa konca poistenia poisteného klienta


Ako poistená osoba budete 1-3 mesiace pred skončením poistenia písomne oboznámený s tým, kedy (dátum) poistenie končí, bude Vám oznámená výška poistnej čiastky, ktorá Vám bude vyplatená po zdanení (dožitie je poistná udalosť, ktoré podlieha zdaňovaniu). Toto oznámenie „Výplata poistného plnenia pri dožití“ Vám bude zaslané doporučene, prípadne ho doručí správca poistenia, na ktorej overí Vašu totožnosť na základe fotokópie občianskeho preukazu.

V prípade, že poistenou osobou je maloleté dieťa, je nutné zaslať do poisťovne nasledovné doklady :
fotokópiu rodného listu maloletého dieťaťa,
fotokópiu občianskeho preukazu oboch zákonných zástupcov maloletého dieťaťa,
v prípade, keď sú rodičovské práva a povinnosti jedného zo zákonných zástupcov obmedzené alebo pozastavené, resp. jeden zo zákonných zástupcov je zbavený rodičovských práv a povinností, príp. jeden zo zákonných zástupcov nemá spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, je potrebné doložiť právoplatné rozhodnutie súdu, ktoré potvrdzuje, kto je oprávnený spravovať majetok maloletého dieťaťa,
overenie totožnosti oboch zákonných zástupcov na oznámení „Výplata poistného plnenia pri dožití“.
korela
14.04.15,14:42
Jedna poistka nám prepadla, išlo o poistenie dieťaťa od narodenia. Pretože sme nepožiadali o jej vyplatenie osobne. Žiadala som, aby sa preukázali, že nám list poslali doporučene alebo do vlastných rúk. Ich informácia totiž nie je na úrovni pozdravu priateľov z dovolenky. Vtedy som chcela napísať aj do prezidentskej kancelárie, ako sa môže táto inštitúcia obohacovať na klientov úkor.
Tak, buchač, láskavo zmlkni so svojimi nejapnými poznámkami k mojej osobe, pretože sa to reálne stalo a hlavným dôvodom bolo, že sme nepodali žiadosť do určitej doby. Čo sme nevedeli.
A premýšľam o tom doteraz, či to pri Kiskovi neurobím ešte stále. Aj ombudsmanke, vtedy ešte nebola táto funkcia v štáte.
V poisťovni som to vybavovala asi pred ôsmimi pracovníkmi, privolali aj šéfku odboru, alebo aj vyššie, už si nespomínam, zainteresovalo sa do toho celé oddelenie, viem veci vybavovať, nedám sa, argumentujem, nepodarilo sa.
Preto tu odpovedám zadávateľke, podať písomne žiadosť. My sme sa asi ocitli ešte v porevolučnom nesprávnom chaotickom čase. Ešte by ma zaujímalo, koľko takýchto poistiek prepadlo.
.
Nechápem, ako môže buchač dedukovať a vychádzať so súdmi na človeka.
"Možno chcela povedať, že došlo k prefinancovaniu poistiek, nakoľko totalitné by nepokryli nejakú tú škodu...takže je to o niečom inom."
Ešte raz - poistka prepadla, zákonne, podľa nich. Dohovorila som.
buchač
14.04.15,14:53
korela (Dnes 17:42)
Čo sme nevedeli.
...
My sme sa asi ocitli ešte v porevolučnom nesprávnom chaotickom čase.
==========================

Ako sa to ?
Neznalosť neospravedlňuje .
---------------------------------------
Jasnééééé....len TY si sa ocitla v porevolučnom nesprávnom chaotickom čase....;)
Iní boli asi už niekde na Západe...

Howg !
korela
14.04.15,17:12
Môžeš havkovať, koľko chceš, ak menili podmienky, mali to seriózne oznámiť. Vieš, keby išlo o exekúciu, tak človeka nájdu vždy. Ale ak ide o podvod z ich strany, je všetko v poriadku.
Toto nie je jediná vec, kde na zmenu zákonov doplácajú ľudia. Ešte dlho tu bude väčšina obyvateľstva bez vlastného právnika a účtovníka. Týka sa to aj školstva, nevieš o všetkom. A to sú celoživotné dozvuky.
Štvú ťa tie tri mínusy, ja ťa chápem, ale keby si zažil našu bezmocnosť, veľmi rýchlo by si zmenil svoju rétoriku.
misoft
14.04.15,18:46
@korela: Zbytočne sa rozčuľuješ. Zažil som ČSSR, ČSFR, Č-SFR, SR..... - ale nikdy sa nekonalo to, čo popisuješ. Jediné, čo sa menilo, bola menová reforma (vtedy sa o prachy prichádzalo) a zmena meny - vtedy sa menilo v pomere X:Y.....
A vždy platilo a i naďalej platí - pokiaľ je poistka, zmluva podpísaná PRED nejakým časom a nemenila sa, platí stále, podmienky platia tak, ako sú napísané.... nejaká inštitúcia, ktorá obhospodaruje cudzie peniaze, by si toto nemohla dovoliť (ibaže by to bola nebankovka a fondy Majského - lenže toto neurobila zmena režimu, ale vychcanosť súkromníka-podvodníka).

Veď potom podľa tvojho scenára by aj úspory v banke neplatili - lebo máš starú vkladnú knižku - peniaze ti nedáme! Omyl - i tá stará knižka platí - i keď banka frfle, ale peniaze ti vyplatia.

A ešte jedno ti napíšem - mám poistenie domácnosti od roku 1987! Mám starú zmluvu! A podľa poisťovne PLATÍ táto zmluva!
buchač
14.04.15,19:35
misoft

...a prečo havkáš ?

Korela raz povedala a punktum.
Lebo (ako aj v ostatných príspevkoch) sa to stalo v jej rodine (u známych, u priateľov,...atď) a preto je to Písmo sväté.
misoft
14.04.15,19:36
....hmmmm.... len aby to korán nebol......bo potom amen cma....
buchač
14.04.15,19:42
...alebo Talmud a potom už len Krav Maga...