dzanob
14.04.15,05:27
Planujeme sprevádzkovať eshop. Už nejakú dobu si kompletujeme informácie ohľadne všetkého potrebného k založeniu a prevádzke. Na koniec sa chceme pripraviť aj na tú pesimistickejšiu možnosť a to nutnosť prevádzku ukončiť, ak by sa nám to nepodarilo udržať nad vodou. Viete mi niekto poradiť, aké povinnosti mi vyplývajú v prípade ukončenia prevádzky eshopu? Na čo musím myslieť, čo a komu treba oznámiť? Je potrebné aby na doméne kde bol prevádzkovaný eshop ešte bežal potom nejaký čas oznam o zrušení, a pod. ? Bude to pod s.r.o., ktorá aj po zrušení bude fungovať ďalej, tzn. nezaujíma ma ukončenie podnikania, iba ukončenie prevádzky ehsopu.

Ďakujem
Kabaka123
14.04.15,05:36
tak sa obráť priamo na poskytovaný server, na ktorom bude Vaša doména registrovaná, tam najskôr zistíš podmienky... spoločnosť musí zo zákona musia nejaký čas uchovávať informácie... ...predpokladám, že stránka sa bude zobrazovať v podobe.... 404 error stránka nebola nájdená...
dzanob
14.04.15,06:38
Ďakujem za reakciu, mal som však na mysli skôr právne povinnosti, či musím zákazníkov informovať o ukončení činnosti, rozposlat info o tom kam môžu posielať ďalej reklamácie a pod. Technické riešenie je mi jasne... Ďakujem
Kabaka123
14.04.15,07:06
tak oznámiť to určite treba... môj laický názor... info na stránke by stačilo, ale môžeš zvoliť aj osobný prístup a rozoslať info, tým určite nič nepokazíš....ak eshop zanikne a s.ro. bude fungovať naďalej... stačí len doriešiť sposob objednávok a reklamácie.../tak ako si povedal/...kto?komu?čo?kde?kedy?ako?