mikailo
14.04.15,06:35
Chceli by sme kupit dom v exekucii cez realitku, Realitka nam ponuka moznost aby sme zlozili celu sumu za dom k nim do uschovy na ucet, oni tie peniaze pouziju na vydrazenie domu a kupia dom na seba. Spravia s nami zmluvu o buducej zmluve a po uplynuti 3mesiacov nam ho predaju. 3 mesiacov preto ze aby nas chranili pred tym ze ak by sa vyskytol nejaky problem, napr ze by sa povodny majitel odvolal, alebo problem s vystahovanim... tak nam vratia celu sumu penazi ktoru sme im dali. Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?
alaya1
14.04.15,04:51
Nech realitka kupi dom za svoje peniaze v drazbe a vy si ho potom kupte uz s cistym listom vlastnictva. To co vam ponukaju je velmi velke riiziko, nehovoriac o tom, ze majitelia nehnutelnosti mozu dat voci drazbe odvolanie a vy nebudete mat ani peniaze, ani dom aj niekolko rokov.

Ako vas realitka ochrani? Ved pouzije vase peniaze, urcite, ak by majitelia domu dali odvolanie, by vam vase peniaze nevratili zo svojho, lebo keby mali, zaplatia dom sami realitaci.

nesla by som do toho, je dost inych nehnutelnosti, kde je bezproblemovy predaj.
buchač
14.04.15,04:52
Chceli by sme kupit dom v exekucii cez realitku, Realitka nam ponuka moznost aby sme zlozili celu sumu za dom k nim do uschovy na ucet, oni tie peniaze pouziju na vydrazenie domu a kupia dom na seba. Spravia s nami zmluvu o buducej zmluve a po uplynuti 3mesiacov nam ho predaju. 3 mesiacov preto ze aby nas chranili pred tym ze ak by sa vyskytol nejaky problem, napr ze by sa povodny majitel odvolal, alebo problem s vystahovanim... tak nam vratia celu sumu penazi ktoru sme im dali. Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?

Môj osobný názor ?
Realitka (dobrá realitka) nech narába s vlastnými peniazmi.
Veď zmluvu o budúcej zmluve môže spraviť aj bez vašich peňazí. Po tých troch mesiacoch, po uplynutí "ochrannej doby" môže dôjsť k následnému predaju.
Lebo pôvodný majiteľ sa môže odvolať, odmietne sa vysťahovať, iné prieky robiť.
Nevraviac už aj o tom, že nie jeden doplatil na neférové jednanie realitky a nemá ani peniaze a ani nehnuteľnosť.
Neexistuje, aby som šiel do takého biznisu s tak vysokým rizikom nevymožiteľnosti svojho práva v tejto republike zvanej Slovensko.
mikailo
14.04.15,05:25
Realitka nam da do zmluvy z v pripade ze sa nieco pokazi( odvolanie) tak nam do mesiaca vrati peniaze. Dalsiu moznost nam ponuklinech si to vydrazime na seba, ale ze teda nam nemozu pomoct s vystahovanim, zmluvy atd.. Pani ci tam byva s 2detmi ma uz udajne zajednany podnajom, jej exmanzel narobil dlhy a dom je zatazeny niekolkymi tarchami. Dom a cena vyzeraju lakavo, len to riziko je velke.Realitka sa tvari ze v tom nie je ziadny problem ak ak ano ona to vybavi za nas. Prave to ze zijeme v "pravnom state Slovensko " nas od toho odradza
alaya1
14.04.15,05:29
Ak sa tak tvari realitka, ponuknite im, ze dom kupite od nich, ked ho za vlastne vydrazia, lebo keby na to mali, kupia dom oni a vam ho predaju s dobre navysenou cenou. To co vam ponuka realitka, urobi podstatne lacnejsie ktorykolvek notar. Majitelia majju zo zakona moznost sa odvolat, s tym pocitat trebna a nevidim dovod, preco by vam realitka vracala peniaze.
mikailo
14.04.15,05:33
Co myslite tym ze to urobi podstatne lacnejsie notar ? ktoru cast z toho ?
buchač
14.04.15,05:33
Realitka nam da do zmluvy z v pripade ze sa nieco pokazi( odvolanie) tak nam do mesiaca vrati peniaze.
...
... Prave to ze zijeme v "pravnom state Slovensko " nas od toho odradza

To máš tak.
Realitka nasľubuje všetko možné...lebo biznis.
Potom sa budeš po súdoch vláčiť ?
----------------------------------------------------------------

Poviem inak ?
Realitke som dal len zálohu. Zo zmluvy zišlo...
Súdy som vyhral....aj exekútora som poslal...doteraz nemám tie love.
alaya1
14.04.15,05:43
Co myslite tym ze to urobi podstatne lacnejsie notar ? ktoru cast z toho ?Drazbu robi drazobna spolocnost, nie realitka Notar urobi vsetky ostatne kroky, tykajuce sa prevodu vydrazenej nehnutelnosti, ak sa v tomto nevyznate, netreba hned podpisovat s realitkou, da sa ist osobne konzultovat s notarom,vsetko vysvetli a je to ovela lacnejsie, ako realitka. Mam cerstvu skusenost s kupou nehnutelnosti cez notarsky urad.
arizona
14.04.15,05:49
Chceli by sme kupit dom v exekucii cez realitku, Realitka nam ponuka moznost aby sme zlozili celu sumu za dom k nim do uschovy na ucet, oni tie peniaze pouziju na vydrazenie domu a kupia dom na seba. Spravia s nami zmluvu o buducej zmluve a po uplynuti 3mesiacov nam ho predaju. 3 mesiacov preto ze aby nas chranili pred tym ze ak by sa vyskytol nejaky problem, napr ze by sa povodny majitel odvolal, alebo problem s vystahovanim... tak nam vratia celu sumu penazi ktoru sme im dali. Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?
Ten dom je uz v drazbe? Alebo sa len predava s uvalenou exekuciou?
mikailo
14.04.15,05:54
uz je 3 kolo drazby za 2 roky..
dmc
14.04.15,05:54
Môj názor na 98 percent realitiek - (rád by som sa mýlil)

"Nikto ti nemôže toľko splniť ako ti "realitka" dokaže sľúbiť.

Ja osobne by som do toho za svoje peniaze nešiel.
alaya1
14.04.15,06:09
mimotemy


TABUĽA HANBY (https://www.facebook.com/tabula.hanby?fref=nf)
Práve teraz (https://www.facebook.com/tabula.hanby/posts/643258945774565) ·




azy a dohodli sme sa že na druhý deň o 11 hod prídeme podpísať zmluvu a zložiť zálohu. No keď sme v uvedený deň tam prišli, pani Šišková nás privítala s tým, že situácia sa zmenila a že má ešte jedných záujemcov a aby sme išli dnu. Naznačila nám, že oni chcú dať viac. Konanie realitnej kancelárie OREA, s.r.o. je nedôstojné, nekorektné a nízke. Som sklamaná že v súčasnej dobe je možné takýto podvod a klamstvo. Fuj.(E.K.)
Peggynka
14.04.15,07:31
Poznám aj lepšie spôsoby,ako investovať svoje peniaze :D Na nete nájdeš stovky prípadov,kedy ľudia kúpili takto byty/domy a jediný výsledok je,že musia platiť dane a pôvodných majiteľov odtiaľto roky !!! (aj 10-12) nemôžu dostať.Ak nemáš problém,tak do toho choď-budeš mať kopu problémov.A postup realitky je véééľmi sofistikovaný :eek:
mikailo
14.04.15,08:07
nemoze drazba niekedy dopadnut aj dobre? vsetci ste ma zatial len totalne vystrasili :)
alaya1
14.04.15,08:43
Ak mas svoj nazor, tak si urob podla neho. Myslim, ze kazdy napisal to, co si mysli a je na tebe, ako to spracujes a vyhodnotis.
vicktor
14.04.15,08:48
Tak v ziadnom pripade by som neplatil za nehnutelnost ktora sa ma dostat do vlastnictva nejakej realitky.
Neda sa to kupit rovno od exekutora?
Peggynka
14.04.15,09:12
Tak v ziadnom pripade by som neplatil za nehnutelnost ktora sa ma dostat do vlastnictva nejakej realitky.
Neda sa to kupit rovno od exekutora?
Dá sa,ale ani exekútor ti nezaručí,že sa majiteľ vysťahuje :D
expeeert
14.04.15,09:21
Tak v ziadnom pripade by som neplatil za nehnutelnost ktora sa ma dostat do vlastnictva nejakej realitky.
Neda sa to kupit rovno od exekutora?

Exekútor nič nekupuje, kúpi nový majiteľ, ale peniaze idú cez exekútora k pôvodnému majiteľovi (teda ak z dlhu ešte niečo ostane nazvyš). Exekútora netrápi ako sa vysporiadate neskôr, on si hľadí len svoju pohľadávku...
Peggynka
14.04.15,09:23
nemoze drazba niekedy dopadnut aj dobre? vsetci ste ma zatial len totalne vystrasili :)
Hmm...tu máš vyjadrenie ženy,ktorá to zažila:
Chlapik sa nechcel vystahovat, policia ti povie, ze oni nesmu zasiahnut, kym nemas pravoplatne rozhodnutie sudu o vystahovani. Darmo mas LV s tvojim menom. Toto je nas "pravny" stat. Bohuzial.
Mozem povedat, ze som si s tou drazbou zazila...nikdy viac. Zakony su len pismenka na papieri...
mikailo
14.04.15,09:27
ponukaju 2moznosti... prva je ze dame realitke celu sumu do uschovy na ich ucet a za tie peniaze oni kupia na seba ten dom v drazbe, a po uplynuti 3 mesiacov ho prepisu na nas( 3mesiace preto aby ak budu nejake problemy tak oni budu riesit vystahovanie, pripadne odvolanie, ak sa odovlaju majitelia tak realitka nam vrati celu sumu penazie- to bude v zmluve) . druha moznost ze to vydrazime na seba a vsetky tie veci s ibudeme riesit sami
Peggynka
14.04.15,09:33
ponukaju 2moznosti... prva je ze dame realitke celu sumu do uschovy na ich ucet a za tie peniaze oni kupia na seba ten dom v drazbe, a po uplynuti 3 mesiacov ho prepisu na nas( 3mesiace preto aby ak budu nejake problemy tak oni budu riesit vystahovanie, pripadne odvolanie, ak sa odovlaju majitelia tak realitka nam vrati celu sumu penazie- to bude v zmluve) . druha moznost ze to vydrazime na seba a vsetky tie veci s ibudeme riesit sami
Akurát že odvolanie na súde a ďalší vývoj nezávisí od nich.Podľa týchto sľubov to vyzerá,ako keby mali právomoci za 3 mesiace vyriešiť odvolania na súde :eek: Nebuď naivný.A ďalšia "logika".Dom kúpia za tvoje peniaze (teraz nemajú na to,aby ho kúpili za svoje) a sľubujú,že ti peniaze vrátia,keď sa majitelia budú odvolávať atď.Tsss...a tebe vrátia peniaze,hmmm...
mikailo
14.04.15,09:43
povedali mi ze peniaze mi mozu poziciatg na urok, lebo ze oni by ich tam mali uveznene 3 mesiace a za tu dobu ich mozu tocit. tie 3 mesiace preto aby presla ta doba do kedy sa moze povodny majitel odvolat, a ak by sa odvolal tak mi vratia celu sumu. Mozem ich uplne obist a vydrazit to na seba. ... potom uz len ten problem ako ich vystahovat ( aj ked terajsi majitelia sa tvaria ze oni s tym nemaju problem)
misoft
14.04.15,09:44
Všetci ti píšu, že tento postup realitky nie je dobrý. Môj názor: je to odrb realitky - budú mať prachy na nehnuteľnosť, kúpia, ale pochybujem, že budú ďalej konať v tvoj prospech. A veľmi pochybujem tej ich lehote 3 mesiace..... Ak do toho pôjdeš, nebudeš mať ani prachy, ani dom a odrazu nejako tie "dohody" nebudu platiť... A keď sa začnete svojho domáhať - budete tí zlí, čo ich "dobré meno" poškodzujú.
Hoď sem meno tej realitky, nech aj ostatní sa budú jej "biznisu" vyhýbať....
Ing. Ľubomír Janoška
14.04.15,09:53
Pri kúpe nehnuteľnosti treba mať vždy právnu zábezpeku, aby ste neprišli o peniaze.
Pri popisovanom postupe je reálna hrozba, že o svoje peniaze prídete.
doktor23
15.04.15,05:22
Ja by som išiel na dražbu a vydražil to na seba na dražbe. Nie všetky dražby končia tak, ako sa tu popisuje, častokrát sa majiteľ úplne v pohode vysťahuje.
Notár len osvedčuje priebeh dražby, nič nerieši s katastrom, to je všetko úloha dražobnej spoločnosti.
Ak je to seriózna dražobná spoločnosť, ktorá jedná normálne s ľuďmi, väčšinou naozaj nerobia problémy a vysťahujú sa.
mikailo
16.04.15,04:05
realitka nam teraz dala dalsiu moznost po tom ako sme povedali ze do toho nejdeme. kupia to za svoje, a my dame celu sumu do banky - vinkulacia. Urcia sa podmienky za akych sa peniaze pustia realitke alebo vratia nam. Peniaze by boli v banke zadrzane na 3 mesiace kym by povodni majitelia mali pravo sa odvolat. Po uplnynuti 3 mesiacov sa im pustia peniaze a na nas sa prepise byt. Ake nam tu hrozi riziko ?
Peggynka
16.04.15,04:35
realitka nam teraz dala dalsiu moznost po tom ako sme povedali ze do toho nejdeme. kupia to za svoje, a my dame celu sumu do banky - vinkulacia. Urcia sa podmienky za akych sa peniaze pustia realitke alebo vratia nam. Peniaze by boli v banke zadrzane na 3 mesiace kym by povodni majitelia mali pravo sa odvolat. Po uplnynuti 3 mesiacov sa im pustia peniaze a na nas sa prepise byt. Ake nam tu hrozi riziko ?
A keď sa odvolajú,čo bude s peniazmi?
mikailo
16.04.15,04:48
bude v zmluve ze banka ich prepusti nam naspat
buchač
16.04.15,05:41
uz je 3 kolo drazby za 2 roky..


Ake su najvacia rizika ? Mozme prist o vlozene peniaze alebo na co si dat pozor ?

Po uplnynuti 3 mesiacov sa im pustia peniaze a na nas sa prepise byt. Ake nam tu hrozi riziko ?
Taký postreh ..poznámočka.

Neviem, prečo sa vôbec pýtaš. Veď z tých Tvojich odpovedí priam srší, že si zahryznutý do tej nehnuteľnosti jak pitbull...viď počet dražieb za 2 roky,
To musí byt kua dom...lokalita, veľkosť, stav...
Cena bude asi tiež fasácka, že sa tak angažuješ.



bude v zmluve ze banka ich prepusti nam naspat

Sa uvedom už konečne, že v tejto republike je zmluva často len trhací kalendár.
Trochu odbočím...aj firmičky mali zmluvy s Váhostavom a teraz ako dopadli ?
Široký tie zmluvy (obrazne povedané) roztrhal na kúsky, s ktorými si teraz Fico riť vytiera...
misoft
16.04.15,13:44
bude v zmluve ze banka ich prepusti nam naspat
Vinkuláciu - uvoľnenie peňazí dajte podmienku - vyplatenie z vinkulovaného vkladu po predložení LV na vaše meno bez ťarchy a po vysťahovaní pôvodných majiteľov. Inak ani Ň!
Stasa68
16.04.15,16:23
Realitky nemajú čo ponúkať nehnuteľnosti v exekúcií...!!!
buchač
16.04.15,17:07
Realitky nemajú čo ponúkať nehnuteľnosti v exekúcií...!!!

Povedal kto ? TY ? Si sa teraz zobudil po 5-tich rokoch ?

Daj relevantný link na prislušnú vyhlášku, zákon, nariadenie, atď......vyjadrenie agentúry JPP nejak neberiem.
Stasa68
16.04.15,19:08
§ 47

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

b) zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii okrem nakladania za účelom uspokojenia pohľadávky oprávneného, jej príslušenstva a trov exekúcie v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom z účtu v banke.
Tak v tom prípade predsa dlžník nemôže podpísať kúpno-predajnú zmluvu.
buchač
16.04.15,19:21
§ 47

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

b) zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii okrem nakladania za účelom uspokojenia pohľadávky oprávneného, jej príslušenstva a trov exekúcie v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom z účtu v banke.
Tak v tom prípade predsa dlžník nemôže podpísať kúpno-predajnú zmluvu.


Odpoveď v bode 5 na otázku č. 5
http://www.porada.sk/t226710-kupa-nehnutelnosti-zatazenou-zaloznym-pravom-banky-a-dvoma-exekuciami-uz-viditelnych-na-lv.html#post2427830
buchač
16.04.15,19:35
Realitky nemajú čo ponúkať nehnuteľnosti v exekúcií...!!!

Povedal kto ? TY ? Si sa teraz zobudil po 5-tich rokoch ?

Daj relevantný link na prislušnú vyhlášku, zákon, nariadenie, atď......vyjadrenie agentúry JPP nejak neberiem.

§ 47

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

b) zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii okrem nakladania za účelom uspokojenia pohľadávky oprávneného, jej príslušenstva a trov exekúcie v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom z účtu v banke.
Tak v tom prípade predsa dlžník nemôže podpísať kúpno-predajnú zmluvu.
Zákon v pohode...
ALE v súvislosti s vyznačeným je realita iná.

Ak povinný v súčinnosti s realitnou kanceláriou a požehnaním exe hľadá všetky možné dostupné kroky k uspokojeniu oprávnenému/ných, tak je to aj vcelku v pohode a takýto postup je bežný.
Je to predsa v záujme povinného, aby sa čím skôr zbavil dlhov,ktoré predsa narastajú každým mesiacom. Zákon také konanie nezakazuje.
Je jasné, že povinný nemá šanc niečo podpísať.
Chápeme sa ?